Reklama
Odkryj serce Twojej społeczności – zapisz się na newsletter Przeglądu Piaseczyńskiego!
 

 

 

 

Pierwsza „bitwa” o Piaseczno za nami

W czwartek 21 marca w Przystani pod Klonami odbyła się pierwsza debata kandydatów na burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Spośród trojga ze zgłoszonych kandydatów w debacie udział wzięli obecny burmistrz Daniel Putkiewicz (KWW Koalicja Obywatelska) oraz Jan Kurzępa (KW Prawo i Sprawiedliwość). Odmówiła jedynie Joanna Otręba (Nasza Gmina – Nasz Powiat). Poniżej publikujemy jej oświadczenie. 

Kandydaci musieli najpierw zmierzyć się z pytaniami przygotowanymi przez redakcję Przeglądu Piaseczyńskiego, w czterech kategoriach: inwestycje, sport, kultura oraz komunikacja i transport. Pośród kluczowych inwestycji, które zrealizowaliby w przyszłej kadencji, Daniel Putkiewicz wymienił m.in. szkołę w Julianowie, basen oraz salę teatralno-kinowa, natomiast Jan Kurzępa zapowiedział z zmiany związane z przychodnią przy ul. Fabrycznej oraz budowę nowej, jak również realizację super kładki przy dworcu PKP.

Kandydaci byli też pytani o działania proekologiczne, czy wspierające lokalny sport i kulturę, jakie zamierzają będą podejmować, jeśli w kolejnej kadencji przyjdzie im sprawować urząd burmistrza. – Moim marzeniem jest sala widowisko-kinowa, która będzie symbolem naszego miasta i w niej każda impreza będzie wyjątkowa. Tutaj ufam naszemu Centrum Kultury, które świetnie wsłuchuje się w głosy mieszkańców – mówił Daniel Putkiewicz o tym, jakie wydarzenie kulturalne rekomendował by w przyszedłem kadencji. – Jeżeli chodzi o rozwój kultury to oprócz ośrodka kultury nie mamy niczego takiego, co przyciągało by rodziny, młodzież, żeby fajnie spędzić czas – stwierdził Jan Kurzępa. – Gmina będzie miała pieniądze na rozwój kultury i rozwój intelektualny, bo to podstawa dla młodzieży – dodał. – Oprócz centrum kultury mamy jeszcze bibliotekę miejską i muzeum, które za chwilę otworzymy – przypomniał w swojej odpowiedzi Daniel Putkiewicz. 

Zwiększyć liczbę autobusów

Pytany o to działania wspierające rozwój komunikacji w gminie Daniel Putkiewicz wymienił zwiększanie kursów autobusów. – To jest trochę niezależne od gminy, ale staramy się to robić, waloryzując operatorom wynagrodzenia, choć wiemy, że będzie to kosztować coraz więcej – mówi obecny włodarz. – Dlatego trzeba zadbać o pieniądze i znaleźć dodatkowe pieniądze, a te nam da formalne utworzenie metropolii warszawskiej. To miliard złotych na utworzenie połączeń między stolicą a Piasecznem oraz sołectwami gminy Piaseczno. – Tak jak jest rozwiązane połączenie między Piasecznem a Warszawą, te buspasy, to chyba nikt nie ma problemu z zatłoczeniem i przedostaniem się w tę stronę, co staje się potwornym problemem, jeżeli chodzi o naszą gminę – podkreślił Jan Kurzępa, kandydat PiS-u. – Nasz „elki”, siedemsetki przepełnione potwornie, nie są w stanie przewieźć tyle ludzi, ile chce tymi liniami jeździć. – Tabor jest w tak złym stanie technicznym, że skargi na pewno do pana docierają, do mnie dotarły wczoraj – dodał, zwracając się do obecnego burmistrza. Kurzępa zapewniał, że będzie zamierzał, jeśli zostanie burmistrzem, zmianę firmy obsługującej gminę na lepszą, albo zdopingowanie obecnego operatora do poprawy taboru oraz zapewnienia jak największej liczby kursów w godzinach szczytu. 

W ramach debaty kandydaci odpowiadali także na pytania internautów, a następnie zadawali je sobie nawzajem. 

Całą „bitwę” o Piaseczno znaleźć można też na profilu Przeglądu Piaseczyńskiego na Facebooku. W komentarzu pod transmisją znaleźć można oświadczenie Joanny Otręby.

CZYTAJ TEŻ: 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
RT 23.03.2024 08:44
Ograniczyć patodeweloperke. Transport miejski nie istnieje a obecna władza ogranicza parkigi.

Rafał 23.03.2024 08:33
Ograniczyć szalone pomysły patodeweloperki w Piaseczne za zgodą obecnej władzy w gminie. Zadbanie osiedlowe uliczki i ulicę które mamy pod domami, jak się rozejrzeć to straszny bubel budowlany. Robienie z terenu wiejskiego drugiej Warszawy bez zapewnienia odpowiedniej infrastruktury drogowej i transportowej to tragedia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama