Historyczna wygrana Zamienia w A-klasie.

Źródło: FB: SRS Zamienie

W tym sezonie w lidze występuje łącznie dziewięć klubów z powiatu piaseczyńskiego, więc miłośnicy lokalnego futbolu nie będą narzekać na brak ciekawych spotkań. Już pierwsza seria gier pokazała, że warto śledzić te rozgrywki.

Wygrane beniaminków

W swoim pierwszym w historii meczu w A-klasie SRS Zamienie zmierzyło się na stadionie w Nowej Woli z Przyszłością Włochy. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w 28. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Jakuba Pawlickiego. Debiutant jednak od razu wziął się za odrabianie strat i jeszcze przed końcem pierwszej odsłony dwukrotnie trafił do siatki przeciwnika – najpierw wyrównał Damian Górka, a moment później gola strzelił Aleksander Tomaszewski. Po przerwie przewaga dalej była po stronie gospodarzy i w doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił Górka. Beniaminek zgarnął historyczne 3 punkty.

Zwycięstwo odnieśli także piłkarze triumfatora poprzedniego sezonu B-klasy – Kosa Konstancin. Rywalizacja z FC Lesznowola na Kosa Arenie ułożyła się po myśli konstancinian, którzy pokonali rywali 1:0.

Radość w Tarczynie i Górze Kalwarii

Wiele emocji kibicom dostarczyło spotkanie Sparty Jazgarzew z UKS Tarczyn. Choć w pierwszych 45 minutach gole nie padły, w drugiej części piłkarze zabrali nas na karuzelę. W ciągu 13 minut spadkowicz z okręgówki zdołał wbić przeciwnikowi dwa gole, których autorami byli Karol Belka i Jakub Bartczak. Gdy wydawało się, że wygrana jest raczej niezagrożona, Tarczyn rozpoczął swój festiwal strzelecki. W 80. minucie trafił Mateusz Okolus, następnie wyrównał Mariusz Kulczycki, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo UKS-owi zapewnił Jakub Paszkiewicz.

Powody do zadowolenia miała z kolei druga ekipa, która opuściła ligę okręgową – Korona Góra Kalwaria. Podopieczni trenera Szymona Boreckiego podejmowali u siebie zespół SEMP Warszawa. Strzelcem gola zapewniającego komplet punktów okazał się Andrzej Czerw.

Podziałami punktów zakończyły się starcia Jedności Żabieniec i rezerw MKS Piaseczno. Pierwszy z wymienionych zespołów zremisował 1:1 na wyjeździe z Sarmatą Warszawa, a drugi 3:3 w Raszynie z drugą ekipą miejscowego KS-u. Domową porażkę zaliczyli gracze Nadstalu Krzaki Czaplinkowskie z City Wilanów – drużyna z gminy Góra Kalwaria, mimo dwubramkowego prowadzenia po pierwszej połowie (dublet Krystiana Zarzeckiego), uległa klubowi ze stolicy 2:4.

Weekendowe hity

W najbliższej kolejce UKS Tarczyn podejmie u siebie Koronę Góra Kalwaria (26 sierpnia godz. 16:00), Nadstal Krzaki Czaplinkowskie zagra na własnym stadionie z Kosą Konstancin (27 sierpnia 17:00), a FC Lesznowola, również u siebie, zmierzy się ze Spartą Jazgarzew (27 sierpnia 16:00). Beniaminek z Zamienia wybierze się z kolei na wyjazd do Żabieńca (26 sierpnia godz. 12:30). Ciekawie zapowiada się także wyjazdowa rywalizacja rezerw Piaseczna z City Wilanów (27 sierpnia godz. 13:30).