Zgodnie zgodnie z uchwałą Stypendia Twórcze Burmistrza Piaseczna na 2024 rok wynoszą maksymalnie do 700 złotych miesięcznie. - O ich wysokości dla poszczególnych stypendystów decyduje komisja stypendialna, a same umowy stypendialne zostaną podpisane na początku roku 2024, po uchwaleniu budżetu - poinformowała Joanna Ferlian-Tchórzewska, rzeczniczka prasowa piaseczyńskiego magistratu.
Przybliżyć twórczość W. Maliszewskiego
Aleksandra Resztik-Wesołowska została wyróżniona w kategorii muzyka. Naukę muzyki rozpoczęła w wieku 7 lat w klasie fortepianu, a obecnie jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej, współpracuje również z Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Podlaską w Białymstoku oraz Teatrem Muzycznym w Lublinie. Występowała również w Opéra National de Bordeaux, we Francji. Jest laureatką prestiżowych nagród w Polsce i Europie. Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Banku Société Générale.
W ramach projektu stypendialnego planuje opracować i nagrać cztery pieśni związanego z Piasecznem kompozytora – Witolda Maliszewskiego, a także przygotować podcast przybliżający mieszkańcom życie i twórczość Witolda Maliszewskiego.
Projektuje i edukuje
W kategorii upowszechnianie kultury/architektura wyróżniono Karolinę Moskwę-Wysocką. Architektka z wieloletnią praktyką projektową od kilku lat popularyzuje wiedzę architektoniczną wśród dzieci i młodzieży w klubach Kultury CK w Piasecznie. Pod jej okiem dzieci budują, tworzą, projektują mosty, budynki, a nawet własne pokoje, jak również poznają historię i słynne budowle.
Projekt stypendialny zakłada przygotowanie edukacyjnej książki ze zbiorem eksperymentów i zabaw, w wersji zarówno tradycyjnej, jak i e-book. Wydane mają zostać również broszurki/kolorowanki przybliżające nasz region.
O młodzieży Zalesia Górnego
Filip Czernikiewicz ukończył w tym roku studia pierwszego stopnia na Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obronił dyplom na wydziale grafiki, na którym będzie kontynuował studia magisterskie. Jego prace pokazywane były na wystawach końcowych na uczelni, a także na wystawach zbiorowych poza uczelnią. Jest praktykantem w drukarni wielkoformatowej, zajmuje się również fotografią analogową i sam wywołuje zdjęcia.
Od ponad roku realizuje projekt dokumentalno-reportażowy poświęcony młodzieży z Zalesia Górnego, w tym również kulturze skatebordingowej.
W ramach projektu stypendialnego planuje przygotowanie książki opartej na wywiadach i fotografiach opowiadających o środowisku twórczym Zalesia Górnego.
Napisz komentarz
Komentarze