Uroczystości rozpoczął recital Zuzanny Całki pianistki i kompozytorki, a także mieszkanki Magdalenki. Wirtualny spacer po Lesznowoli przybliżył zebranym rozwój gminy, jaki dokonał się w ciągu ostatnich lat: od szkolnictwa przez infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, drogi aż do klubów sportowych.
Podziękowania i zielony smok
Zebranych na sali przywitała przewodnicząca Rady Gminy Bożenna Korlak, która m.in. przypomniała historię Lesznowoli. W 1993 roku gmina liczyła mniej niż 10 tys. mieszkańców i miała rolniczo-ogrodniczy charakter. Dziś w Lesznowoli zameldowanych jest ponad 30 tys. osób, a mieszka 40 tys. z czego znaczna część zajmuje się przedsiębiorczością czy handlem.
Bożenna Korlak mówiła także o herbie Lesznowoli, który nawiązuje do historii i bogactwa tej ziemi. Zielony smok – jak usłyszeli zebrani – symbolizuje cnoty charakteru mieszkańców, które przyczyniły się do rozwoju gminy. A są to pracowitość i przedsiębiorczość.
Podziękowania dla pracowników urzędu i mieszkańców w swoim przemówieniu zawarła Maria Jolanta Batycka – Wąsik, która pełni funkcję wójta gminy Lesznowola nieprzerwanie od 1998 roku. Jak powiedziała pani wójt, Gmina Lesznowola należy do gmin wyjątkowych choćby dlatego, że ok. 30 proc. jej mieszkańców nie ma pochodzenia polskiego. Pani wójt podkreśliła także to, że Lesznowola stworzyła znakomite warunki do rozwoju przedsiębiorczości.
Plany na kolejne lata
Maria Jolanta Batycka – Wąsik mówiąc o Lesznowoli, jak o 50-letniej jubilatce przyznała, że ma ona nadal aspiracje i marzenia. Aby je realizować, samorząd kupił grunty w Stefanowie, gdzie ma powstać nowa szkoła i w Marysinie – aby zbudować tam przedszkole. Nowa placówka edukacyjna planowana jest także na granicy Zgorzały i Nowej Woli. W planach samorządu jest także rozbudowa CEiS w Mysiadle. Pani wójt zamierza także zadbać o zieleń, tworząc m.in. Park Mysiadło. Nowatorskim i ważnym kierunkiem rozwoju gminy jest już realizowany projekt dronowy oraz cyfryzacja urzędu.
Kwiaty pani wójt, obchodzącej 25 lecie sprawowania urzędu, wręczył m.in. obecny na uroczystości zastępca prezydenta Warszawy i prezes Stowarzyszenia Metropolia Warszawa Michał Olszewski. Podczas uroczystości uhonorowano także medalami Zasłużony dla Gminy Lesznowola: Janusza Kazimierczaka, żołnierza AK, Jacka Arendarskiego, prezesa Mazowieckiego Związku Pracodawców w gminie Lesznowola a także zespół Tęcza. Uroczystości zwieńczyła część artystyczna.
Napisz komentarz
Komentarze