Powstała strona internetowa, na której zamieszczono 97 dobrych praktyk z 25 krajów europejskich. Samorządy mogą znaleźć na niej pomysły m.in. na walkę ze smogiem czy zaangażowania obywateli w przyjmowanie uchodźców.
Miasta, niezależnie od swojej wielkości, mają podobne problemy.
– Strona internetowa „URBACT Good Practice” to portal zapewniający dostęp do praktycznych rozwiązań, które miasta wykorzystują na co dzień, aby sprostać wyzwaniom, takim jak zmiany demograficzne, realizowanie celów dotyczących klimatu i ochrony środowiska, przeciwdziałanie bezrobociu i ubóstwu w miastach – informuje Aldo Vargas-Tetmajer z Krajowego Punktu Urbact.
Na stronie urbact.eu dobrych praktyk możemy szukać za pomocą słów kluczowych lub przeglądając tematy. Możliwe jest także szukanie według rozmiaru miasta lub kraju.
– Jednym z głównych kryteriów wyboru Dobrych Praktyk URBACT jest to, że mogą zostać wyodrębnione i zastosowane ponownie w innym miejscu. Dlatego też niezwykle budujące jest to, że można teraz poznać te mające potencjał do ulepszenia miast inspirujące rozwiązania w przystępnej oprawie na dedykowanej platformie internetowej – mówi Adele Bucella, kierowniczka działu projektów i programowania w sekretariacie URBACT w Paryżu.
Projekt URBACT Good Practice jest dla każdego – samorządowców, mieszkańców, studentów – kto jest zainteresowany szukaniem dobrych rozwiązań w swoim mieście.
Napisz komentarz
Komentarze