Mieszkańcy powiatu chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia wskazywać miejsca, w których mieszkańcy czują się zagrożeni i gdzie częściej powinny pojawiać się patrole policji. Celem jest zapewnienie wspólnego bezpieczeństwa, zlikwidowanie aktów wandalizmu w miastach, nielegalnych wysypisk, miejsc, w których gromadzą się często agresywnie nastawione grupy ludzi. Na stronie internetowej można anonimowo zaznaczyć, z dużą dokładnością, punkty, w których mieszkańcy zauważą coś niepokojącego. Do wyboru jest dwadzieścia pięć kategorii zagrożeń, w tym: miejsca spożywania alkoholu, używania środków odurzających, nielegalnych wyścigów, dzikich wysypisk, wypalania traw czy znęcania się nad zwierzętami. Zgłoszenia można dokonać tylko raz na dwadzieścia cztery godziny. Policja na bieżąco sprawdza sygnały, które nanoszone są na mapę.
Mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego coraz częściej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jej plusem jest to, że każda informacja, którą umieszczamy, jest podawana anonimowo. W tym roku dokonano aż 1806 zgłoszeń, z czego 1037 zostało potwierdzonych. Najwięcej zgłoszeń pochodzi z Piaseczna, Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii. Najczęściej mieszkańcy informują o nieprawidłowym parkowaniu, spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych, aktach wandalizmu, używaniu środków odurzających i nadmiernej prędkości. W statystykach policyjnych wysoko uplasowały się także miejsca organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych i dzikich wysypisk.
– Zachęcamy do korzystania z mapy i informowania o wszystkich niepokojących sytuacjach. Sprawdzamy każdą z nich. To narzędzie, które codziennie przybliża nam problemy mieszkańców – przekonuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie, kom. Jarosław Sawicki.
Napisz komentarz
Komentarze