Piaseczyńska policja wraz ze strażą miejską rozpoczynają na terenie Józefosławia wspólne działania, które mają na celu poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców.
Komenda Powiatowa Policja i straż miejska podejmą wiele działań prewencyjnych, które m.in. mają podnieść świadomość mieszkańców.
– Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie mł. insp. Robert Chmielewski podjął decyzję o skoordynowaniu szeregu działań prewencyjnych na terenie Józefosławia. Inicjatorem działań ze strony mieszkańców jest radny Miasta i Gminy Piaseczno Robert Widz, mieszkaniec Józefosławia – informuje Jarosław Sawicki, oficer prasowy piaseczyńskiej komendy. – Celem tych działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, w tym zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom w ruchu drogowym.
Projekt w dużej mierze będzie się opierał na podniesieniu świadomości społecznej w zakresie poprawy bezpieczeństwa publicznego, dlatego równocześnie będzie prowadzona akcja informacyjna wśród mieszkańców.
Z tego powodu na ulicach Józefosławia pojawią się już niedługo skoordynowane patrole. W dniach 4-9 grudnia będą to działania prewencyjne policji i straży miejskiej, a w dniach 11-16 grudnia wydział ruchu drogowego będzie przeprowadzał kontrole.
Chodzi też o to, aby mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi o miejscach niebezpiecznych, co dzisiaj jest niebywale proste. Nie tylko dla mieszkańców Józefosławia, ale dla całego kraju policja uruchomiła dwie aplikacje.
– Aplikacja internetowa policji „Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa”, gdzie jest możliwość zgłaszania wszelkich incydentów według kategorii zdefiniowanych przez policję, oraz aplikacja mobilna policji „Moja Komenda”, służąca do lokalizacji posterunków i komisariatów policji oraz dzielnicowych, umożliwiająca użytkownikom bezpośredni telefoniczny i mailowy kontakt z właściwym dzielnicowym – precyzuje Jarosław Sawicki.
Oprócz tego każdy mieszkaniec gminy Piaseczno także może „coś” zgłosić.
– Aplikacja mobilna UMiG Piaseczno: „Zgłoś COŚ” (Mobile Alert), służąca do zgłaszania wszelkich incydentów, takich jak uszkodzone znaki drogowe, ubytki w jezdni, śmieci na ulicy itp. Aplikacja będzie miała dodatkową zakładkę poświęconą akcji, z kategoriami zgłoszeń odpowiadających Krajowej Mapie Zagrożenia Bezpieczeństwa, które trafią bezpośrednio do Policji – wyjaśnia Sawicki. – Na podstawie analizy wszystkich zgłoszeń powstanie mapa zagrożeń, która pozwoli funkcjonariuszom Policji i strażnikom miejskim realizować swoje działania w miejscach, które według mieszkańców wymagają szczególnej uwagi.
W ramach akcji mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o metodach zabezpieczenia mienia, skuteczności sąsiedzkiego współdziałania i o zagrożeniach w Internecie.
Napisz komentarz
Komentarze