Reklama

Podmianka przy rozbudowie

Podmianka przy rozbudowie

Zbliża się termin oddania nowego skrzydła Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu przy ulicy Kameralnej. Wraz z postępem prac i odbiorami technicznymi kolejnych instalacji okazało się, że jeden z wykonawców zamiast kotłów c.o. zgodnych ze specyfikacją, zamontował używany sprzęt o gorszych parametrach.

Przypomnijmy – oczekiwana przez rodziców i dzieci rozbudowa to nie tylko część dedykowana dla sportu – profesjonalna hala z trybunami, elektroniczną tablica wyników, boiska, przebieralnie czy bieżnia lekkoatletyczna na zewnątrz. To także dziesięć nowych sal dydaktycznych, które z pewnością pomogą nieco rozładować tłok na korytarzach w istniejącym dotychczas obiekcie. Inwestycja, która pochłonęła ponad 15 milionów złotych, jest już na ukończeniu – prace budowlane zostały w zasadzie ukończone, gmina jest na etapie przeprowadzania odbiorów i uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. Planowane otwarcie nowego skrzydła placówki we wrześniu.

Co jednak bardziej ciekawe w całym temacie, to działanie jednego z podwykonawców, który zamontował używane kotły c.o., niezgodne ze specyfikacją. Główny wykonawca robót bezzwłocznie zamówił nowe kotły, zaś całą sprawę ma skierować do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie w związku z podejrzeniem popełnienia oszustwa przez jednego z wykonawców. Najważniejsze, że „podmianka” kotłów wyszła na jaw, a ich wymiana na właściwe powinna przebiec na tyle szybko i sprawnie, by nie opóźnić innych prac ani planowanego terminu oddania budynku do użytku dzieciom i kadrze nauczycielskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Reklama