Młodzi medaliści MKS Piaseczno w pływaniu

Duży sukces pływaków MKS Piaseczno na międzywojewódzkich zawodach. Drużyna wywalczyła 9 medali i zajęła 3. miejsce na podium.
Młodzi pływacy MKS Piaseczno z medalami! (Fot. FB: MKS Piaseczno)

W miniony weekend 18-19 marca na warszawskich Bielanach odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w wieku 12-13 lat. W zawodach uczestniczyli między innymi reprezentanci klubów ze stolicy, Płocka, Mławy, Ciechanowa, a także pływacy MKS Piaseczno, którzy zanotowali bardzo dobre rezultaty.

Na pierwszą rundę piaseczyński zespół wystawił skromną 13-osobową reprezentację – dziesięcioro 12-latków i jednego 13-latka.

– Zawody najważniejsze dla każdego młodzika w sezonie, dodatkowo motywują i mobilizują do poprawy swoich osiągnięć. Zarówno dziewczęta i chłopcy byli niezwykle zdeterminowani i trzeba przyznać, że skoncentrowani, aby popłynąć jak najlepiej – czytamy w podsumowaniu MKS Piaseczno.

Aż 4 medale (złoty, dwa srebrne i brązowy) wywalczył Paweł Susabowski, który jednocześnie poprawił swoje dwa rekordy życiowe i ustanowił nowe na życiówki na 200 metrów stylem grzbietowym oraz 400 metrów stylem dowolnym na krótkim basenie. Ogromny sukces odniosła również Maja Stankiewicz, podobnie jak Paweł czterokrotnie stanęła na podium – złoto na 100 metrów stylem grzbietowym, srebro na 100 metrów stylem motylkowym, brąz na 200 metrów stylem grzbietowym i na 200 metrów stylem zmiennym. Zawodniczka poprawiła trzy swoje rekordy życiowe! Medal udało się zdobyć również Adamowi Niteckiemu – młody pływak dotarł na metę jako trzeci w konkurencji na 100 metrów stylem klasycznym.

Blisko krążka byli także: Tymon Mrówka (dwa razy 4. miejsce), Ola Suwara (4. miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym) i Piotr Grajkowski (4. miejsce na 100 metrów stylem klasycznym). Tuż za podium uplasowała się także sztafeta zmienna.

W klasyfikacji drużynowej MKS Piaseczno, który łącznie sięgnął po 9 medali, zajął 3. miejsce – za klubem G8 z Bielan i BUKS z Białołęki. Ogólny wynik zespołu to 7847 punktów. Z kolei w klasyfikacji chłopców piasecznianie zakończyli zawody na 2. pozycji, ulegając tylko gospodarzom. Gratulacje!