Walczą o II ligę

Koszykarze MUKS Piaseczno zwyciężyli w zmaganiach drugiego etapu III mazowieckiej ligi, a następnie awansowali do finału mistrzostw.
Koszykarze MUKS Piaseczno awansowali do finału mistrzostw (Fot. MUKS Piaseczno)

MUKS Piaseczno jak burza przeszedł przez drugi etap III ligi koszykarzy, zajmując pierwsze miejsce w stawce. Piasecznianie wyprzedzili Speed Sport Wołomin i UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, odnosząc łącznie 8 zwycięstw (5 domowych i 3 wyjazdowe) oraz notując 2 porażki na terenie przeciwnika. Triumf oznaczał, że MUKS weźmie udział w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski III Ligi.

W weekend 31 marca – 2 kwietnia w hali przy ulicy Szkolnej 14 w Piasecznie zgromadziły się następujące kluby, które wywalczyły wejście do półfinałów: KS Basket Legnica, KTK JS Invest Knurów, Wiara Lecha Poznań i oczywiście gospodarze z Piaseczna. Pierwszego dnia rywalizacji drużyna z Legnicy uległa 74:81 zespołowi z Knurowa, zaś później MUKS przegrał 65:86 z Poznaniem. Szanse na przejście do dalszej fazy dalej były i dzięki znakomitej postawie piaseczyńskich koszykarzy udało się osiągnąć cel.

W sobotę o żartach nie było mowy – Piaseczno pokonało 89:68 KS Basket Legnica. 25 punktów rzucił Piotr Łazarek, a 23 miał Jakub Prowiński. Z kolei w rozgrywanym wcześniej meczu Wiara Lecha odniosła swoje drugie zwycięstwo, wygrywając 91:59 Knurów.

Niedzielna rywalizacja z KTK Knurów zaczęła się dla Piaseczna od minimalnej wygranej w pierwszej kwarcie – 29:27. Druga odsłona to już zdecydowana przewaga MUKS-u – 27:12. W trzeciej kwarcie odpowiedzieli rywale, rzucając 28 punktów przy 12 gospodarzy. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej części spotkania, którą to miejscowi wygrali 19:15. Końcowy rezultat meczu – 87:82. Absolutnym liderem punktowym spotkania okazał się Piotr Łazarek, autor 37 punktów, tuż za nim najwięcej dla wygranej ekipy rzucił Tomasz Wójcikowski (25 punktów).

Ostatecznie MUKS Piaseczno zajął drugą pozycję w tabeli turnieju, za zwycięzcą wszystkich meczów Wiarą Lecha Poznań. Zespół awansował do finału i w dniach 21-23 kwietnia powalczy o II ligę!