Utalentowani judocy Ikizamy

Wiele emocji i mnóstwo medali. Ostatnie tygodnie były bardzo udane dla zawodników Klubu Judo Ikizama.
Reprezentanci Klubu Judo Ikizama podczas Pucharu Słowacji (Fot. FB: Klub Judo Ikizama)

W marcu w Pezinoku odbył się Puchar Słowacji w judo. W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z takich państw jak: Czechy, Austria, Węgry, Polska i oczywiście kraj gospodarzy. Łącznie na matach zaprezentowało się ponad 600 judoków. Bardzo dobry rezultat osiągnęli reprezentanci Klubu Judo Ikizama w Piasecznie.

Słowo „Ikizama” oznacza osobę, która ma ducha walki. Tego zdecydowanie nie zabrakło piasecznianom na mistrzostwach. Młodzi wojownicy Ikizamy przywieźli ze Słowacji aż 8 medali. W kategorii do lat 12 złoto zdobył Aleks Tuszyński, a brąz wywalczył Sebastian Kołodziej. W rywalizacji do lat 16 na pierwszym stopniu podium stanął Julian Przepióra, a trzeci byli: Tomasz Wróbel, Filip Skrajny i Maks Solan. Kategoria do lat 18 to już brązowe medale Tetiany Kyryliuk oraz Maksyma Kłoszewskiego.

Zwycięstwa na Słowacji nie były jedynym sukcesem judoków Ikizamy. Zawodnicy musieli szybko szykować się na kwiecień, ponieważ już na sam początek miesiąca zaplanowano eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorek i Juniorów Młodszych. Tam również Piaseczno pokazało się z bardzo dobrej strony.

2 kwietnia Ikizama dołożyła kolejne medale do kolekcji. W eliminacjach najlepszy wynik zanotował Filip Skrajny, który tym razem wywalczył srebro w kategorii -46 kilogramów. W kategorii -50 kilogramów trzecie miejsce uzyskał Maksym Kłoszewski. Tuż za podium – na piątej pozycji – uplasował się z kolei Julian Przepióra (kategoria -90 kilogramów).

Duże gratulacje dla judoków z Piaseczna!