Gosirki Piaseczno wysoko wygrywają

Po 12 meczach Gosirki Piaseczno zajmują 7. miejsce w stawce. W najbliższą niedzielę zawodniczki zmierzą się na własnym boisku z sąsiadkami z ligowej tabeli – Świtem Barcząca.
Gosirki triumfują w swoim drugim ligowym meczu wiosną (Fot. FB: KS Gosirki Piaseczno)

Rundę wiosenną piłkarskiej Aquick IV ligi kobiet Gosirki rozpoczęły od wyjazdowej porażki 2:5 z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Dziewczyny walczyły do samego końca, ale rywalki okazały się tego dnia lepsze. Ciekawostkę stanowi fakt, że w tym meczu w barwach Piaseczna zadebiutowały dwie zawodniczki z rocznika 2007 – Julia Zyśk oraz Ula Pakos.

– Julia na osłodę popisała się piękną indywidualną akcją zakończoną golem dla naszej drużyny – czytamy w pomeczowej relacji klubu.

W następnym tygodniu zmagań piasecznianki pauzowały i mogły się skupić na przygotowaniach do kolejnego starcia, w którym czekały na nie piłkarki KU-AZS UW II Warszawa. Spotkanie ułożyło się po myśli zawodniczek trenera Dariusza Zabiżewskiego, które odniosły zdecydowane zwycięstwo, a kibice mogli obejrzeć prawdziwy grad bramek.

Starcie od początku rozgrywało się pod dyktando Gosirek, które już w pierwszej połowie wypracowały sobie czterobramkową przewagę. Po przerwie zdeterminowane rywalki ruszyły do ataku, jednak nie dały rady doprowadzić do wywalczenia chociażby punktu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla reprezentantek Piaseczna, które w dobrych nastrojach mogły wracać do domu. Bramki zdobyły: Marta Łukasiak (dwukrotnie), Amelia Łukasiewicz, Zofia Leśniewska, Aleksandra Tokaj, a także Julia Zyśk. Ostatnie dwie wymienione zawodniczki dodatkowo zanotowały po dwie asysty.

W najbliższą niedzielę 23 kwietnia o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Piasecznie Gosirki zmierzą się ze Świtem Barcząca. Przeciwniczki, które rozegrały o jeden mecz więcej, znajdują się aktualnie na 8. pozycji w tabeli (14 punktów) – tuż za Piasecznem, które uzbierało 16 oczek. Jesienią Świt pokonał u siebie Gosirki 5:0, ale w niedawno rozegranym sparingu uległy im aż 3:11 (1:6 w pierwszej połowie). Rewanż będzie udany?