Triumf młodych judoków z Piaseczna w międzynarodowym turnieju

Dużo medali i wysokich miejsc. Reprezentanci powiatu piaseczyńskiego zanotowali świetne występy podczas ostatnich zawodów w Zielonce.

Na początku maja w Piasecznie odbył się Majówkowy Camp z Olimpijczykiem Przemysławem Matyjaszkiem, dwukrotnym medalistą mistrzostw Europy w judo i 5. zawodnikiem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Utytułowany sportowiec przekazał młodym judokom z wielu klubów w Polsce mnóstwo wiedzy i doświadczenia, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. Organizator wydarzenia – Klub Judo Ikizama Piaseczno – na szkoleniu młodych talentów zna się doskonale, a jego reprezentanci odnoszą duże sukcesy na różnych imprezach. Inne kluby judo z powiatu piaseczyńskiego również.

W dniach 13-14 maja w Zielonce trwał Międzynarodowy Turniej Judo SameJudo Cup 7. W poprzednich edycjach tych zawodów zgłoszonych było nawet 1240 zawodników z 21 krajów. Wśród nich znaleźli się między innymi reprezentanci Gruzji, Kirigstanu, Mongolii i Kazachstanu. To jeden z największych międzynarodowych turniejów judo w Polsce. W tym roku statystyki również robiły wrażenie: 22 kraje, 104 zgłoszone kluby sportowe i aż 1450 zawodników. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie.

W barwach Ikizamy złoty medal w kategorii do lat 16 wywalczył Julian Przepióra, a po brąz sięgnął Maksym Kłoszewski. W kategorii do lat 15 ze złota cieszył się Maks Solan. W niedzielę z kolei Ikizama zdobyła 4 medale – złoty (Nina Guza Tareco) i brązowy (Zuzanna Guza Tareco) w kategorii do lat 9, a także srebrny (Bruno Żeberski) i brązowy (Aleks Tuszyński) w kategorii do lat 12. Bardzo blisko krążka była również Róża Czerwińska, która zajęła 4. miejsce w rywalizacji do lat 11. Trzeba również dodać, że wielu innych reprezentantów Ikizamy także uplasowało się na wysokich lokatach.

Sukces na tym turnieju odnieśli również judocy Uczniowskiego Klubu Judo Bushido. 4 z 6 swoich pojedynków wygrał Karol Burba, co zagwarantowało mu 5. miejsce. W barwach Uczniowskiego Klubu Judo Iwiczna na drugim stopniu podium stanęła Maja Kiszkiel. Gratulacje!