Maj pełen medali

W tym miesiącu zawodnicy Stowarzyszenia Wiśniewski Kickboxing odnieśli kilka bardzo ważnych triumfów. Brawo!

Stowarzyszenie Wiśniewski Kickboxing z Piaseczna łączy ludzi pragnących doskonalić swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Jego zawodnicy trenują w formułach K-1, Kick Light, Low Kick, a trenerem jest Mieczysław Wiśniewski. Kickbokserzy klubu prezentują doskonałą formę na różnych zawodach, o czym przekonaliśmy się między innymi w ostatnich tygodniach.

W dniach 12-14 maja w Kartuzach miały miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu K-1. Wiśniewski Kickboxing reprezentowały dwie zawodniczki – Emilia Czarnowska oraz Hanna Wilczek. Pierwsza z nich zdobyła złoty medal w rywalizacji juniorów młodszych do 60 kilogramów, zaś druga zwyciężyła przez TKO w pierwszej rundzie, stając na pierwszym stopniu podium w kategorii junior młodszy do 44 kilogramów. Nie minęło wiele czasu, a Stowarzyszenie miało kolejne powody do zadowolenia.

W miniony weekend w Suszu (województwo warmińsko-mazurskie) odbył się Puchar Polski Kick-Light Kadetów Młodszych i Starszych. W barwach piaseczyńskiej ekipy wystąpiło trzech zawodników. Największe osiągnięcie zanotował Waldemar Brzozowski, który zdobył złoto w kick-light w kategorii kadetów młodszych – 28 kilogramów. Na drugim stopniu podium w walkach kadetów starszych – 69 kilogramów zameldował się Rizgar Saman. Brąz w kategorii kadetów starszych – 63 powędrował z kolei do Antoniego Filipowskiego.

To kolejny świetny miesiąc w wykonaniu kickbokserów z Piaseczna. W kwietniu medali także nie brakowało. Świadczą o tym chociażby Mistrzostwa Polski Kickboxingu w formule Kick-Light, Light-Contact i Pointfighting w Będzinie, kiedy to Hanna Wilczek zdobyła złoto, Antoni Filipowski srebro, a Emilia Czarnowska brąz.

Brawa dla młodych zawodników Stowarzyszenia Wiśniewski Kickboxing! Życzymy udanych pojedynków w następnych tygodniach.