Inwestycja jest współrealizowana i współfinansowana przez dwa samorządy: Konstancin-Jeziornę oraz Piaseczno. Drogą zarządza gmina uzdrowiskowa, ale projekt przebudowy przygotowuje, na mocy porozumienia, gmina Piaseczno. Prace projektowe trwają od ubiegłego roku. – Chcielibyśmy, aby ulica Działkowa na odcinku od Przyrodniczej do Osiedlowej miała uspokojony charakter i służyła głównie do obsługi ruchu lokalnego oraz umożliwiała mieszkańcom bezpieczne dojście do Lasu Kabackiego – mówi wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz.
W ramach modernizacji ulica nie tylko zyskać ma nową nawierzchnię, ale także chodnik, ścieżkę pieszo-rowerową i rowerową. Na skrzyżowaniu Działkowej z ulicami Wilanowską i Prawdziwka planowane jest rondo. Na razie nie wiadomo jednak kto i kiedy dokładnie przeprowadzi remont. - Piaseczno realizuje umowę z gminą Konstancin-Jeziorna na projektowanie drogi. Kiedy projekt będzie gotowy, oba samorządy będą mogły rozmawiać na temat jego ewentualnej realizacji inwestycji - podkreśla Joanna Ferlian-Tchórzewska, Rzecznik Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. - Zarządcą drogi jest Gmina Konstancin-Jeziorna, więc decyzja zależeć będzie przede wszystkim od naszego sąsiada, ale oczywiście podobnie jak w przypadku projektowania, wyrażamy gotowość współpracy. Na rozmowy o szczegółach przyjdzie jednak czas po zakończeniu projektowania i uzyskaniu pozwolenia na budowę - dodaje.
Koncepcja w internecie
Pod koniec maja na stronach internetowych obu samorządów pojawiła się przygotowana przez projektantów koncepcja. Pierwotnie mieszkańcy mogą zgłaszać swoje wnioski i uwagi do projektu do 11 czerwca, ale urząd przedłużył termin do 18 czerwca. Należy je kierować mailowo, na adres [email protected].
PROJEKT PRZEBUDOWY UL. DZIAŁKOWEJ znajdziemy pod linkiem: https://bip.piaseczno.eu/artykul/407/10861/projekt-budowy-ulicy-dzialkowej
Co z kanalizacją i siecią wodociągową?
Niektórzy mieszkańcy wskazują, że w projekcie nie uwzględniono budowy infrastruktury kanalizacyjnej i wodociągowej. - Wraz z budową ul. Działkowej jest to uzasadnione ekonomicznie oraz ma zasadniczy wpływ na postrzeganie gospodarności organów samorządu terytorialnego. Wybudowanie kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w ramach planowanej inwestycji mogłoby obniżyć koszt realizacji połączonych przedsięwzięć, który zapewne byłby zdecydowanie wyższy, gdyby opisaną infrastrukturę techniczną zbudowano w ramach odrębnej inwestycji - zauważa jeden z mieszkańców. - Ponadto decyzja o wybudowaniu ul. Działkowej bez podstawowej infrastruktury technicznej mogłaby pozbawić okolicznych mieszkańców dostępu do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na lata. Niezasadnym zdawałoby się bowiem przeprowadzanie prac budowlanych na nowo wybudowanej drodze. Decyzja o wybudowaniu infrastruktury technicznej po zakończeniu budowy ul. Działkowej niewątpliwe związana byłaby również z wyższymi kosztami - dodaje, który złożył w tej sprawie wniosek do urzędu miasta.
CZYTAJ TEŻ:
Napisz komentarz
Komentarze