Wspaniała końcówka maja zapaśników UKS Piątka Piaseczno

Ostatni weekend miesiąca przyniósł zapaśnikom z Piaseczna ogromne sukcesy. Gratulujemy!
Antoni Tretter z UKS Piątka Piaseczno na podium międzynarodowego turnieju (Fot. FB: Zapasy Piaseczno)

Niedawno na łamach „Przeglądu Piaseczyńskiego” informowaliśmy o znakomitym osiągnięciu zapaśników klubu UKS Piątka Piaseczno. Młodzi sportowcy rywalizowali w Mistrzostwach Polski U15 w Gomulinie i zaprezentowali duże umiejętności, a Jan Szot wywalczył tytuł wicemistrza kraju. Nie musieliśmy długo czekać na kolejne dobre informacje związane z zapasami w Piasecznie.

W sobotę 27 maja odbył się I Rzut Radomskiej Ligi Zapaśniczej. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 zawodników w najmłodszych grupach wiekowych i młodzików. W barwach UKS Piątka wystąpiło pięciu młodzików: Timerlan Dadaev, Leszek Tretter, Antoni Jobda, Szymon Płonowski oraz Jan Szot. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a dobrych wyników nie brakowało.

W kategorii wagowej 48 kilogramów złoty medal zdobył Leszek Tretter. Brąz w kategorii 85 kilogramów wywalczył z kolei Jan Szot. Ponadto Szymon Płonowski oraz Timerlan Dadaev uplasowali się na piątym miejscu.

Brązowy medal w Chorwacji

W ten sam weekend w chorwackiej miejscowości Poreč trwał międzynarodowy turniej  Adriatic Trophy w zapasach w stylu klasycznym. Polskę reprezentowała kadra U17, która składa się z najlepszych kadetów w naszym kraju. Wśród biało-czerwonych świetnie spisał się, również doskonale znany kibicom sportu w powiecie piaseczyńskim, Antoni Tretter. Młody zawodnik Piaseczna stanął na trzecim stopniu podium w kategorii wagowej 71 kilogramów.

Kolejny raz ogromne gratulacje dla piaseczyńskich zapaśników!