Julianna Multan z Kondycji Piaseczno zadebiutowała w reprezentacji

Ogromny sukces zawodniczki Stowarzyszenia Kondycja Piaseczno! Gratulujemy i życzymy udanych występów na zbliżających się mistrzostwach.
Julianna Multan z Kondycji Piaseczno przyczyniła się do zwycięstwa reprezentacji Polski (Fot. FB: Stowarzyszenie Kondycja)

Na niedawnych mistrzostwach Polski w Piasecznie Julianna Multan wywalczyła srebrny medal oraz uzyskała minimum na 5000 metrów potrzebne do udziału w mistrzostwach Europy. Ponadto zanotowała również świetny wynik na 1500 metrów, który zagwarantował jej drugie miejsce w krajowych tabelach. Dzięki bardzo dobrej formie przedstawicielka Kondycji Piaseczno otrzymała powołanie do reprezentacji Polski na międzynarodowy mecz lekkoatletyczny U20, który odbył się 24 czerwca w słowackiej Bańskiej Bystrzycy.

W meczu Polska rywalizowała przeciwko Węgrom, Czechom i Słowakom. Multan wzięła udział w biegu na 1500 metrów. Zawodniczka z rocznika 2004 osiągnęła czas 4:31.32 i zajęła drugie miejsce, nieznacznie ustępując jedynie innej reprezentantce naszego kraju Paulinie Stempniak (czas: 4:30.51). Na trzecim i czwartym miejscu w biegu uplasowały się zaś Czeszki. Wyniki Polek przyczyniły się do zwycięstwa naszej reprezentacji w klasyfikacji generalnej zawodów.

– Świetny występ Julki na 1500 metrów przyniósł nie tylko jej, ale również naszej reprezentacji wiele radości! Razem z koleżanką z reprezentacji zdobyła komplet punktów dla Polski, przyczyniając się do zwycięstwa naszego zespołu w klasyfikacji generalnej. To wspaniałe osiągnięcie! – informuje Kondycja Piaseczno. – Jesteśmy bardzo podekscytowani świetną formą Julki przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski oraz Mistrzostwami Europy. To będą niezwykle emocjonujące zawody, na których będziemy mieli okazję śledzić jej osiągnięcia. Trzymamy kciuki za dalszy sukces! Ogromne gratulacje dla Julki za świetne występy oraz życzenia powodzenia w kolejnej części sezonu!

To drugi duży sukces piaseczyńskich lekkoatletek w ostatnim czasie. Kilka dni wcześniej, na Memoriale Czesława Cybulskiego w Poznaniu, w mocno obsadzonym biegu na 1500 metrów wzięła udział Aleksandra Płocińska i pobijając swój rekord życiowy, zajęła wysoką siódmą lokatę w klasyfikacji końcowej.

Kolejny raz duże brawa dla zawodniczek Kondycji Piaseczno!