Znakomity początek lipca Kondycji

Świetne występy na mistrzostwach krajowych i międzynarodowych. Gratulujemy reprezentantkom Kondycji Piaseczno!

Źródło: FB: Stowarzyszenie Kondycja

Początek lipca dostarczył ogromnej ilości emocji kibicom lekkiej atletyki. 2 lipca odbyły się jedne z najbardziej prestiżowych zawodów lekkoatletycznych na świecie – Diamentowa Liga w Sztokholmie. To właśnie tutaj padło wiele rekordów świata. Podczas lipcowej rywalizacji w mityngu zadebiutowała lekkoatletka, która na co dzień występuje w barwach piaseczyńskiego Stowarzyszenia Kondycja, Aleksandra Płocińska. Ola pobiegła w roli pacemakera na dystansie 5000 metrów, czyli osoby nadającej tempo biegu. Wydarzenie można było śledzić na żywo w telewizji. W biegu zwyciężyła specjalistka od długich dystansów Kenijka Beatrice Chebet, a kolejne miejsca zajęły utytułowane reprezentantki Etiopii Lemlem Hailu i Medina Eisa.

Paradowska tuż za podium

W ten sam weekend sportowcy walczyli na Mistrzostwach Polski do lat 23 we Włocławku. Na dwóch dystansach swoje umiejętności zaprezentowała Oliwia Paradowska. Pierwszego dnia rywalizowała w biegu na 800 metrów, gdzie z czasem 2:10.30 uplasowała się tuż za podium – na 4. miejscu. Zdobywczyni brązowego medalu Julia Ścisłowska z KS SMS Szklarska Poręba uzyskała rezultat 2:08.85. Drugiego dnia zawodniczka z Piaseczna zajęła 6. pozycję na dystansie 1500 metrów (wynik: 4:35.32).

– Jesteśmy zadowoleni z występu naszej zawodniczki i z niecierpliwością czekamy na kolejne starty Oliwii, ponieważ wiemy, że to nie koniec jej możliwości – pisze Stowarzyszenie Kondycja Piaseczno.

Piąte miejsce Płocińskiej

Tydzień później odbył się Międzynarodowy Mityng w Sotteville. We Francji na bieżni walczyła Ola Płocińska, która na ostatnich 500 metrach wyszła na prowadzenie. Niestety, prowadząc przez długi czas, zabrakło jej sił na utrzymanie pozycji do końca. Finalnie udało jej się uzyskać 5. lokatę w końcowej klasyfikacji, choć należy oczywiście podkreślić, że to znakomity wynik.