Teatr Polski bierze udział w pilotażowym programie „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”, który ma ułatwić osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z oferty mazowieckich instytucji kultury. Program Samorządu Województwa Mazowieckiego obejmuje nie tylko osoby z niepełnosprawnościami, ale także ich opiekunów. Warunkiem skorzystania z niego jest złożenie przez osobę z niepełnosprawnościami i jej opiekuna prawidłowo wypełnionego „Oświadczenia o miejscu zamieszkania w miejscowości na terenie województwa mazowieckiego” oraz okazanie w kasie teatru ważnej legitymacji osoby z niepełnosprawnościami. Gdy bilety w kasie kupuje opiekun, powinien okazać ważnej legitymacji osoby z niepełnosprawnościami, dla której dokonuje zakupu.
Ponadto za 1 zł spektakle oglądać mogą uczniowie mazowieckich szkół. Teatr Polski w Warszawie przyłączył się bowiem do Programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, którego inicjatorem jest również Samorząd Województwa Mazowieckiego. Oferta obu programów obowiązuje do końca roku. Szczegóły znaleźć można na www.teatrpolski.waw.pl, m.in. informacje które spektakle objęte są zniżką.
Ambitna klasyka i polski dramat
Teatr istnieje od 1913 roku i ściągano tu najznamienitszych aktorów z całej Polski. Od stycznia 2011 roku dyrektorem Naczelnym Teatru Polskiego jest Andrzej Seweryn, a obecnie grupę artystów tworzą m.in. Grażyna Barszczewska, Joanna Trzepiecińska, Anna Cieślak, Tomasz Błasiak czy Wojciech Czerwiński. Z teatrem współpracują m.in. Wojciech Malajkat, Zbigniew Zamachowski, Magdalena Zawadzka czy Maciej Stuhr.
Dyrekcja stawia na ambitną klasykę w opracowaniu najlepszych światowej sławy reżyserów, a także polski dramat: „Irydion” Krasińskiego w reż. Andrzeja Seweryna, „Wesele” i „Zemsta” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, „Dożywocie” w reż. Filipa Bajona, czy „Polacy” na podstawie tekstów Wyszyńskiego i Gombrowicza w reż. Gabriela Gietzky’ego.
CZYTAJ TEŻ:
Napisz komentarz
Komentarze