15 października w Polsce odbyły się wybory do Sejmu i Senatu oraz referendum. Według ostatecznych wyników wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem procentowym 35,38%, co daje partii 198 mandatów. Jednak największymi wygranymi wyborów są Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Nowa Lewica, które po zapowiedziach utworzą koalicję i przejmą władzę w Polsce, dysponując 248 mandatami. Do sejmu wejdzie także Konfederacja z 14 mandatami.
Poznajmy kandydatów w okręgu wyborczym nr 20, którzy otrzymali największą ilość głosów.
Kinga Gajewska KKW Koalicja Obywatelska PO. N IPL Zieloni – głosy: 85 283
Kinga Gajewska urodziła się 22 lipca 1990 roku w Warszawie. Jest absolwentką oraz doktorantką Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała także prawo i ukończyła Szkołę Liderów Politycznych.
Do Platformy Obywatelskiej 15 lat temu i została przewodniczącą Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” w Warszawie, finalnie w województwie mazowieckim. Siedem lat później w wyborach parlamentarnych po raz pierwszy została wybrana na posłankę VIII kadencji. Kandydowała z ramienia PO w okręgu podwarszawskim.
Prywatnie wyczynowo uprawia motocross. W 2013 roku była wicemistrzynią Polski w tej dyscyplinie.
Mariusz Błaszczak KW Prawo i Sprawiedliwość – głosy: 127 578
Mariusz Błaszczak urodził się 19 września 1969 roku w Legionowie. Jest absolwentem historii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Krajową Szkołę Administracji Publicznej i studia podyplomowe – Samorząd Terytorialny i Rozwój Lokalny oraz Zarządzanie w Administracji.
Po przystąpieniu do Prawa i Sprawiedliwości, zasiadł w zarządzie regionu mazowieckiego oraz radzie politycznej tej partii. 19 lat temu został burmistrzem Śródmieścia. W 2005 roku premier Kazimierz Marcinkiewicz powołał go na stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pełnił tę funkcję również w rządzie Jarosława Kaczyńskiego do 4 listopada 2007 r. W tym samym roku otrzymał mandat poselski i przez wszystkie kadencje utrzymał ten status.
Od 9 stycznia 2018 r. jest ministrem obrony narodowej w rządzie Morawieckiego. Mariusz Błaszczak jest żonaty z Alicją Grażyną Błaszczak. Mają trzech synów.
Paweł Zalewski KKW Trzecia Droga PSL-PL2 050 Szymona Hołowni – głosy: 35 395
Paweł Zalewski urodził się 24 września 1964 roku w Warszawie. Jest absolwentem historii na Uniwersytecie Warszawskim. Z rekomendacji Niezależnego Zrzeszenia Studentów brał udział w pracach zespołu ds. reformy szkolnictwa wyższego Okrągłego Stołu. We wrześniu 1989 r. przyjął propozycję prof. Henryka Samsonowicza i został jednym z dwóch pierwszych „solidarnościowych” pracowników Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dwa lata później z sukcesem kandydował do Sejmu w pierwszych wolnych wyborach.
W 2021 roku przyłączył się do partii Szymona Hołowni 2050. Zajmuje się polityką międzynarodową. Jest członkiem Komisji Spraw Zagranicznych.
Joanna Beata Wicha KW Nowa Lewica – głosy: 15 324
Joanna Beata Wicha urodziła się w 1967 roku. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Przez ponad 30 lat pracowała jako pielęgniarka. Została bardzo zaangażowaną działaczką związku zawodowego pielęgniarek. Jest członkinią prezydium Rady Krajowej Razem oraz zarządu Stowarzyszenia Spójnik.
Karina Bosak KW Konfederacja Wolność i Niepodległość – głosy: 217
Karina Bosak prywatnie żona lidera Konfederacji Krzysztofa Bosaka pochodzi ze Szczecina i jest prawniczką pracującą dla Ordo Iuris. Zajmuje się tam głównie kwestią przeciwdziałania chrystianofobii. Pracowała w warszawskich kancelariach prawnych, sądach a także w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.
W listopadzie 2020 roku państwo Bosak powitali na świecie swoje pierwsze dziecko.
W izbie wyższej parlamentu z naszego okręgu zasiądzie Michał Kamiński – kandydat Trzeciej Drogi, który dzięki Paktowi Senackiemu był jedynym kandydatem partii opozycyjnych.
Michał Kamiński KKW Trzecia Droga PSL-PL2 050 Szymona Hołowni – głosy: 198 074
Michał Kamiński urodził się 28 marca 1972 roku w Warszawie. Magister politologii, absolwent Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie. W latach 90. dziennikarz, reporter sejmowy.
Działał w Narodowym Odrodzeniu Polski, następnie został członkiem-założycielem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego i asystentem szefa tej partii, Wiesława Chrzanowskiego. Poseł na Sejm III, IV i VIII kadencji (1997–2004, 2015–2019), poseł do Parlamentu Europejskiego V, VI i VII kadencji (2004–2007, 2009–2014).
Przez dwa lata pełnił funkcję rzecznika prasowego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2015 r. otrzymał nominację na szefa Centrum Informacyjnego Rządu w randze Sekretarza Stanu. W wyborach do Sejmu VIII kadencji, które odbyły się w tym samym roku, uzyskał po raz trzeci mandat poselski, tym razem z list Platformy Obywatelskiej.
W trakcie kadencji został członkiem zarządu partii Unia Europejskich Demokratów. Cztery lata temu uzyskał mandat senatora i został wybrany Wicemarszałkiem Senatu.
Żonaty od ponad 20 lat z Anną Kamińską. Mają dwie córki.
Piaseczno ma swojego posła
Mandat otrzymał także obecny radny sejmiku Mazowsza, Piotr Kandyba, ale przede wszystkim człowiek powiatu piaseczyńskiego. Piotra Kandybę raczej nie trzeba przedstawiać. Znają go chyba wszyscy mieszkańcy. Jak widać po wyniku wyborcy obdarzyli go zaufaniem za ciężką pracę dla naszego regionu.
Piotr Kandyba - KKW Koalicja Obywatelska PO. N IPL Zieloni – głosy: 15 144
Piotr Kandyba urodził się 13 października 1969 roku. Absolwent studiów Podyplomowych MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i University of Minnesota oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, specjalność technologia żywności.
Radny Powiatu Piaseczyńskiego w latach 2010-2014. W wyborach samorządowych w 2018 r. zdobył mandat radnego w Sejmiku Województwa Mazowieckiego z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Wyborców Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska.
Teraz przyszedł czas na nowy adres ul. Wiejska 4/6/8.
Czytaj też:
Napisz komentarz
Komentarze