Korona Góra Kalwaria awansuje już w tę sobotę?

Podopieczni trenera Szymona Boreckiego mają za sobą wspaniały sezon i już w najbliższy weekend mogą świętować powrót do okręgówki.
Korona Góra Kalwaria pokonała Sarmatę i czeka na Zamienie

Źródło: FB: MKS Korona Góra Kalwaria

Choć zmagania w piłkarskiej A-klasie kończą się dopiero w połowie czerwca, niektóre zespoły wypracowały sobie już taką przewagę, że praktycznie tylko niewyobrażalna katastrofa mogłaby pokrzyżować im plany związane z promocją do wyższej klasy rozgrywkowej. Do grona tych drużyn zalicza się Korona Góra Kalwaria, która od początku sezonu jest najlepszym klubem w stawce.

Mimo że w rundzie wiosennej zawodnicy z Góry Kalwarii stracili punkty, remisując 0:0 na wyjeździe z Kosą Konstancin i nieoczekiwanie przegrywając 2:3 w Warszawie z City Wilanów (pierwsza porażka w sezonie 2023/2024!), ich forma dalej jest na najwyższym poziomie. W sobotę 11 maja w stolicy udało im się rozprawić z Sarmatą Warszawa.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale kibice mogli spodziewać się, że to goście będą trafiać do siatki. Po przerwie wynik spotkania otworzył Andrzej Czerw. W końcówce starcia z kolei świetną skutecznością popisał się prezes Korony Tomasz Folwarski, który najpierw wykorzystał rzut karny, a chwilę później po asyście Dawida Góralczyka dorzucił bramkę na 3:0. 3 gole – 3 punkty!

W najbliższą sobotę 18 maja o godzinie 15:00 na stadionie w Górze Kalwarii prawdziwy hit kolejki w A-klasie – lider podejmie u siebie wicelidera z Zamienia. Na ten moment Korona posiada na swoim koncie 56 punktów, o 13 więcej niż 3. w tabeli KS SEMP Warszawa. Do końca rozgrywek pozostało 5 kolejek. W przypadku wygranej ekipa z Góry Kalwarii już teraz będzie mogła świętować powrót do ligi okręgowej po roku nieobecności. Zapowiada się ogromnie ciekawe widowisko, ponieważ przewaga drużyny SRS Zamienie nad SEMP-em to już tylko 6 oczek, więc goście na pewno również dadzą z siebie wszystko, aby zwyciężyć.

Równolegle trwać będzie wyjazdowe spotkanie warszawskiego zespołu z UKS Tarczyn. Klub z powiatu piaseczyńskiego może ułatwić sprawę obu sąsiadom, jeśli zabierze punkty rywalom z Ursynowa. W kontekście walki o awans z 2. miejsca obecnie wymienić można jeszcze City Wilanów, jednak ten zespół ma już 12 punktów straty do Zamienia.