Pobiegli wśród złotych liści

Wspaniała rywalizacja w piaseczyńskim parku. Za nami 12. edycja Biegu Złotych Liści!
Rywalizowali zarówno ci młodsi, jak i starsi zawodnicy

Źródło: FB: Stowarzyszenie Kondycja

Za nami już 12. edycja tego wyjątkowego święta biegania. Jak co roku w Parku Książąt Mazowieckich w Piasecznie licznie zgromadzili się zarówno amatorzy, jak i ci bardziej doświadczeni zawodnicy, aby wspólnie wziąć udział w Biegu Złotych Liści.

Tegoroczna rywalizacja toczyła się na 4 dystansach: 500 metrów (roczniki 2016 i młodsze), 1 kilometra (Bieg Rodzinny, w którym mógł uczestniczyć każdy, bez względu na wiek czy stopień zaawansowania), 3 kilometry (Marsz Złotych Liści z kijkami nordic walking), a także 5 kilometrów (roczniki 2012 i starsze).

W zmaganiach najmłodszych najlepszy był Maksymilian Syrek, który ukończył trasę z czasem 00:01:02. Kolejne miejsca na podium zajęli Alan Wiśniewski (00:01:08) i Marysia Wasilewska z zespołu Góra Biega (00:01:10).

W Biegu Rodzinnym z rezultatem 00:03:49 zwyciężył Arkadiusz Prusaczyk. Jako drugi na metę dotarł Franciszek Bartoszewicz (00:04:00), a trzeci Medard Mika (00:04:02) – obaj reprezentują Kondycję Piaseczno. Wśród kobiet najlepiej spisała się Iga Pazura (00:04:07), także reprezentantka Kondycji.

3 kilometry z kijkami najszybciej pokonał Sebastian Borkowski z Biegiem Radom (00:20:01). Srebro wywalczyła Marta Gajęcka (00:20:31), zaś brąz Daniel Czaja (00:20:31). Bardzo dobry wynik zanotowała także Małgorzata Kozłowska-Sawicka z Kondycji (00:20:55), której czas był czwarty.

Wreszcie przechodzimy do Biegu Głównego. Tutaj po wygraną sięgnął Bartosz Kucharski z Kondycji Piaseczno (00:16:44), tuż za którym uplasował się jego kolega z klubu Tomasz Pałdyna (00:16:48). Podium uzupełnił Dawid Gładecki z UKS OSiR Góra Kalwaria (00:16:59).

Tradycyjnie na zawodników czekały wyjątkowe medale. Duże brawa dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników!

Już nie możemy się doczekać kolejnej z imprez biegowych organizowanych przez piaseczyńskie Stowarzyszenie Kondycja – Crossu Mikołajkowego na Górkach Szymona. Szczegóły niebawem!