W lutym pisaliśmy o pilotażu płatnego parkowania w centrum miasta. Urząd Miasta i Gminy jest aktualnie w trakcie społecznych konsultacji w tym temacie.
We wtorek 28 lutego o godz. 14.00 odbyło się w UMiG spotkanie z kupcami z Kościuszki. Teraz czas na głos mieszkańców. W tym celu Urząd utworzył ankietę, którą można wypełniać do końca marca. Ankieta znajduje się na stronie Urzędu pod adresem: http://piaseczno.eu/ankiety/. Zawiera tylko 3 pytania, warto więc poświęcić na nią chwilę.
Tak jak pisaliśmy w lutym, Burmistrz zlecił wykonanie analizy kosztów utrzymania strefy objętej pilotażowym programem płatnego parkowania dla: ulicy Kościuszki od ul. Kościelnej do ul. Nadarzyńskiej, ul. Sierakowskiego na wysokości skweru Kisiela, wzdłuż Urzędu Miasta (łącznik Kościuszki z Sierakowskiego) oraz ul. Rynkowej.
– Roczny koszt takiej strefy wyniósłby ok. 287 tys. zł – informuje Urząd.
Zbyt krótki odcinek płatnych miejsc parkingowych może spowodować, że tam, gdzie są one darmowe, będzie jeszcze trudniej zaparkować niż dzisiaj, na co kupcy zwrócili uwagę podczas spotkania. Dlatego należy jeszcze przemyśleć, czy nie należy przedłużyć strefy na całą długość ulicy Kościuszki.

Napisz komentarz
Komentarze