Reklama

Jak uzupełnić braki w uzębieniu?

Jak uzupełnić braki w uzębieniu?
Braki w uzębieniu to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Nowoczesna protetyka oferuje jednak wiele możliwości uzupełnienia tych braków.

Widoczny brak zęba stwarza problemy w kontaktach interpersonalnych, trudniej zdobyć pracę, która opiera się na kontaktach z ludźmi, trudniej wywrzeć też pierwsze dobre wrażenie. Jednak największym problemem w braku uzębienia jest wpływ na nasze zdrowie. Wpływa to na kondycję całego naszego organizmu.

Utrata nawet jednego zęba powoduje zdrowotne konsekwencje, choć nie są one widoczne dla oka. Skutkuje to przemieszczaniem się sąsiednich zębów, w związku z czym powstają między zębami szpary. Może także pojawić się zanik kości, co w konsekwencji spowoduje nawet utratę całego uzębienia. Brak zęba może prowadzić do silnych bólów głowy, które rzadko łączymy z tym co dzieje się w naszej jamie ustnej.

Nowoczesna protetyka daje jednak kilka możliwości uzupełnienia jednego, kilku czy wszystkich zębów.

Najbardziej polecaną przez stomatologów metodą są implanty zębowe. Sztuczny ząb wstawiony w taki tytanowy wszczep wygląda i funkcjonuje zupełnie jak naturalny. Do tego jest to rozwiązanie, które wytrzyma nawet kilkadziesiąt lat.

Innym rozwiązaniem są mosty, które stosuje się kiedy brakuje jednego lub kilku zębów. Można je umieścić na własnych zębach lub implantach. Trzeba je jednak co jakiś czas wymieniać, różnią się też od zębów naturalnych.

Przy całkowitej utracie uzębienia można zastosować ruchowe, czyli wyjmowane z jamy ustnej, protezy.

- Protezy, mimo że są ruchome, mogą mieć w sobie elementy estetyczne jak klamry w kolorze zęba lub w ogóle mogą być ich pozbawione - mówi lek. dent. Kamila Kruk z gabinetu Stomatologia Królewska 24. - Warto pamiętać, że protezy, szczególnie te z akrylu, powinny być wymieniane raz na 5 lat.

Zapraszamy

 

 

 

STOMATOLOGIA KRÓLEWSKA 24, Konstancin-Jeziorna

tel.504 633 394

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama