Gmina Konstancin-Jeziorna pracuje nad planami miejscowymi dla w większości niezagospodarowanymi jeszcze terenami położonymi między ulicą Warszawską, torami kolejowymi, drogą 721 a ulicą Głowackiego. W ostatnim dniu stycznia wyłożony został do publicznego wglądu projekt mpzp dla centrum Konstancina-Jeziorny – rejon ul. Kolejowej (etap 1). Projekt zakłada na tym terenie przede wszystkim zabudowę jednorodzinną wraz z bliźniaczą i szeregową oraz wielorodzinną. Budynki nie mogą jednak mieć więcej niż 3 kondygnacji naziemnych i wysokość do 10,5 metra. Tereny usługowe dopuszczone są w pasie sąsiadującym z drogą wojewódzką 721.
Projekty budowy dużych osiedli mieszkaniowych od długiego czasu budzą sporo emocji wśród mieszkańców. Przede wszystkim ze względu na już teraz niewydolny układ komunikacyjny. Stąd wizja kolejnych tysięcy samochodów dowożących nowych mieszkańców do domu, pracy czy szkoły, nie napawa optymizmem tych, którzy już poruszają się po drogach Konstancina-Jeziorny. Jednak, co od kilku lat pokazują statystyki i podkreślają władze gminy, społeczność uzdrowiska się starzeje i wymiera. Więcej pisaliśmy o tym ostatnio w artykule: Konstancin-Jeziorna. Gmina się starzeje i wymiera. Budownictwo wielorodzinne ma być szansą na ściągniecie do gminy młodych ludzi, których nie stać na jedne z najdroższych w kraju nieruchomości w podwarszawskim uzdrowisku, gdzie do kupienia są albo bardzo drogie działki, albo jeszcze droższe domy jednorodzinne.
Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami obędzie się 9 lutego 2023 r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy (ul. Piaseczyńska 77, pierwsze piętro).
Wyłożenie potrwa do 21 lutego, a swoje uwagi do planu można składać do 7 marca. Dokumenty planistyczne można oczywiście oglądać w Ratuszu, ale są dostępne również w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Planowanie przestrzenne oraz Gminnym Systemie Informacji Przestrzennej.
Napisz komentarz
Komentarze