SPS Konstancin-Jeziorna wygrywa w lidze

Siatkarze drużyny SPS Konstancin-Jeziorna pokonali w niedzielny wieczór UKS Olimp Skaryszew i zajmują obecnie czwartą pozycję w ligowej tabeli.
Siatkarze SPS Konstancin-Jeziorna walczą w II Mazowieckiej Lidze Seniorów (Fot. FB: SPS Konstancin IV liga)

Zawodnicy z uzdrowiska występują aktualnie w grupie B II Mazowieckiej Ligi Seniorów, gdzie ich rywalami są takie kluby jak: GKS Yabu Sadownik Błędów, KKS Kozienice II, Bór Regut, Promotor Gózd, GKS Jastrzębia, UKS Orlęta Raszyn, SPS Radmot Jedlińsk, KS Grom Przytyk oraz UKS Olimp Skaryszew. To właśnie z tą ostatnią wymienioną drużyną konstancińscy siatkarze zmierzyli się w minioną niedzielę.

W hali GOSiR przy ulicy Żeromskiego 15 w Konstancinie-Jeziornie emocji zdecydowanie nie brakowało. W pierwszym secie drużyna SPS-u wygrała 25:20. Zwyciężyć udało się także w drugim secie, który zakończył się identycznym rezultatem. Później do głosu doszli goście, którzy pokonali Konstancin 25:22. Walki w tie-breaku jednak nie było, ponieważ w ostatnim, czwartym secie reprezentanci SPS-u ponownie triumfowali 25:20.

– Był to mecz walki. Drużyna ze Skaryszewa walczyła dzielnie o każdą piłkę, my popełniliśmy sporo błędów własnych. Zagrywka też nie była naszym atutem. Dziękujemy naszym wiernym kibicom za liczne przybycie i gorący doping podczas meczu. Zapraszamy na kolejne spotkania – relacjonuje SPS Konstancin na swojej stronie.

Było to już ósme ligowe zwycięstwo konstancinian, którzy plasują się na czwartym miejscu w tabeli (osiem wygranych i sześć porażek). Poprzednio pokonali oni na wyjeździe 3:0 Promotor Gózd, zbliżając się tym samym do baraży. Na ten moment dwa punkty więcej od nich ma GKS Jastrzębia, a trzy UKS Orlęta Raszyn. Do lidera – SPS Radmot Jedlińsk – brakuje im trzynastu oczek.