Zapaśnicy UKS Piątka Piaseczno walczą i gromadzą medale

Kolejny worek medali zdobyty przez reprezentantów drużyny UKS Piątka Piaseczno. Gratulacje!
UKS Piątka Piaseczno zdobył 9 medali na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży (Fot. Facebook: Zapasy Piaseczno)

Na początku marca informowaliśmy o dużym sukcesie piaseczyńskich zapaśników, którzy podczas I Pucharu Polski Kadetów do lat 17 w stylu klasycznym wywalczyli dwa medale – po złoty sięgnął Stanisław Tretter (kategoria 92 kilogramy), a po brązowy Antoni Tretter (71 kilogramów). Zawodnikom gratulowali między innymi wybitni polscy przedstawiciele tej dyscypliny sportu tacy jak Andrzej Supron czy Ryszard Wolny. Triumf na zawodach z pewnością napędził młodych sportowców z całej drużyny, którzy w ostatnim czasie dołożyli kolejny sukces – zarówno ci młodsi, jak i starsi.

W niedzielę 12 marca w Białołęckim Ośrodku Sportu odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Reprezentanci zespołu UKS Piątka Piaseczno wystąpili w czterech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzik, kadet i junior. Znów udało się im wywalczyć cenne krążki.

W najmłodszej z kategorii srebrny medal otrzymał Zakhar Melnyk, a brązowe Natan Siwoń i Jan Skrzypczyk. Wśród młodzików triumfowali Timerlan Dadaev i Jan Szot, zaś na piątym miejscu rywalizację zakończyli Leszek Tretter oraz Szymon Płonowskim. Siódmy był Antoni Jobda. Kategoria kadet to złoto Stanisława Trettera, srebro Macieja Szota i brąz Imama Dadaeva. W pojedynkach juniorów sukces odniósł Mateusz Urbowicz, który stanął na najwyższym stopniu podium. Łączny bilans: 4 złota, 2 srebra i 3 brązy.

Duże gratulacje dla podopiecznych trenerów Dariusza Rokickiego i Pawła Karbowskiego.