Poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania jest niezmiernie ważne i w dużej mierze możemy zadbać o nie sami informując policjantów o zagrożeniach. Dzięki zgłoszeniom naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, piaseczyńscy funkcjonariusze mogą nie tylko wsłuchiwać się w głos społeczeństwa i reagować tam, gdzie w odczuciu mieszkańców dochodzi do niepokojących zdarzeń, ale też zapewnić jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców.
W ubiegłym roku mieszkańcy naszego powiatu zgłosili 2046 zagrożeń. Na mapie najczęściej znajdowały się:
- przekraczanie dozwolonej prędkości - 891
- nieprawidłowe parkowanie - 570
- spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym - 114
- akty wandalizmu - 102
- dzikie wysypiska śmieci - 45
- grupowanie się nieletnich/demoralizacja - 26.
Funkcjonariusze potwierdzili i wyeliminowali 433 zagrożenia. Jest to najlepsze potwierdzenie tego, że w danym miejscu dochodziło do łamania przepisów i interwencja policji była tam wskazana. Dzięki aktywności mieszkańców i ich zaagnażowaniu stróże prawa mogli pojawić się tam, gdzie społeczeństwo ich potrzebowało.
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie i przyczynić się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafia do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją. Reaguj na zagrożenia!
Napisz komentarz
Komentarze