Trwają prace przy budowie basenu w Piasecznie. Co dzieje się obecnie na placu budowy inwestycji przy ul. Chyliczkowskiej?
Przypomnijmy, że nowoczesny i proekologiczny basen, którego budowę zapowiadano od dawna, ma mieć sześć torów o długości 25 m i głębokości 2 m. Dodatkowo powstanie tu strefa dla rodzin z dziećmi, w której znajdować się będzie płytszy basen – 1,1 m głębokości – a także wodny plac zabaw, zjeżdżalnie, niecka z masażami wodnymi oraz dwa baseny jacuzzi. Budynek zostanie wykonany z ekologicznego drewna i wyposażony w nowoczesne systemy – m.in. wentylację, fotowoltaikę, kogenerację i uzdatnianie wody z użyciem ozonu. Obiekt spełni standardy FINA i pomieści widownię na 300 osób. Cała inwestycja ma wpisać się w rekreacyjny charakter terenów nad Perełką. W sąsiedztwie basenu powstanie też nowe połączenie drogowe – ul. Mazurska, którą dojedziemy od ul. Żeromskiego do ul. Chyliczkowskiej. Blisko basenu, na skrzyżowaniu ulic Mazurskiej i Chyliczkowskiej, powstanie rondo. Projekt ul. Mazurskiej przewiduje też utworzenie pętli autobusowej. W basenie popływamy w 2027 roku.
Zmiany w kanalizacji deszczowej
Umowę z wykonawcą podpisano 20 grudnia 2024 roku. Na początku kwietnia Burmistrz w mediach społecznościowych poinformował o trwających obecnie pracach dotyczących przebudową kanalizacji deszczowej na ternie budowanego basenu.
– Obecnie Wykonawca realizuje pod nadzorem PWiK Piaseczno prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej, która istnieje od lat i odprowadza m.in. wody z terenów przemysłowych. Wody opadowe z budynku basenu i powierzchni utwardzonych na terenie inwestycji będą magazynowane i wykorzystywane do podlewania – przekazała nam Rzecznik Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, Joanna Ferlian-Tchórzewska.
Zgodnie z harmonogramem
Prace, które obecnie prowadzone są przy ul. Chyliczkowskiej, były zaplanowane jako jeden z pierwszy etapów inwestycji.
– Przebudowa wynika z kolizji podziemnej instalacji z zaprojektowaną zabudową basenową. Oczywiście nie są to żadne niespodziewane trudności, bo w projekcie przebudowa instalacji została uwzględniona – dodała Joanna Ferlian-Tchórzewska.

.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze