Reklama

Nowe oblicze Gryfa

Nowe oblicze Gryfa

Burmistrz liczy na to, że prace budowlane uda się rozpocząć jeszcze w tym roku.


Znajdująca się przy ulicy Sobieskiego 13 na Grapie w Konstancinie-Jeziornie zabytkowa willa została wzniesiona około 1905 roku. Przez wiele lat pełniła ona funkcję pensjonatu, przebywali w niej pisarze, publicyści, a także społecznicy. Do lat 80. mieścił się w niej dom dziecka, a później została zamieszkana przez lokatorów komunalnych. Teraz budynek będzie przeznaczony na cele publiczne.
Po przebudowie na parterze znajdzie się filia biblioteki publicznej, przeniesiona z ulicy Sobieskiego 5. Pierwsze piętro wykorzysta Konstanciński Dom Kultury, który będzie prowadził tu różne zajęcia artystyczno-kulturalne. Na drugim piętrze przewidziano umieszczenie świetlicy środowiskowej, która wcześniej usytuowana była w budynku przy ulicy Sobieskiego 6. Poziom -1 zarezerwowany będzie dla pomieszczeń socjalnych oraz toalet. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynosić ponad 700 metrów kwadratowych.
Koncepcja przebudowy willi, po uprzednich konsultacjach z dyrektorami placówek i Wydziałem Oświaty, Kultury i Zdrowia, została zaakceptowana przez Urząd Miasta i Gminy. Obecnie powstaje dokumentacja projektowa.
– Burmistrz Kazimierz Jańczuk liczy, że jeszcze w tym roku zostanie wybrany wykonawca realizujący przebudowę i uda się rozpocząć prace budowlane – informuje gmina.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Reklama