Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną oznacza, że twoje szanse na zdobycie danej pracy są bardzo duże. Ostateczną decyzję rekruter podejmie po spotkaniu. Warto więc dobrze się do tego etapu rekrutacji dobrze przygotować.
Zacznijmy od rzeczy banalnych i pozornie oczywistych, ale bardzo istotnych dla tzw. pierwszego wrażenia. Zasada nr 1 – nie możesz się spóźnić. Warto sprawdzić, ile czasu zajmie nam dojazd do miejsca spotkania w porze, na którą jesteśmy zaproszeni. I uwzględnić żelazny zapas czasu na nieprzewidziane okoliczności drogowe, szukanie miejsca parkingowego czy właściwego działu w wielkim biurowcu. Kwestia druga to odpowiedni strój. Powinien być elegancki i stonowany.
Jak się przygotować merytorycznie? Ponownie sprawdzić, jakie wymagania zostały podane w ogłoszeniu oraz co napisałeś w swoich dokumentach aplikacyjnych. Zwróć uwagę na kluczowe wymagania i zastanów się w jaki sposób je spełniasz. Odwołaj się do swojego doświadczenia zawodowego, konkretnych sytuacji czy cech charakteru, które sprzyjają pracy na danym stanowisku. Rekruter zapewne zapyta o twoje mocne strony oraz o to, dlaczego firma powinna zatrudnić właśnie ciebie. Wówczas warto się odwołać do tego obszaru swojego doświadczenia, który jest zbieżny z wymaganiami. I koniecznie przygotuj się na pytanie o oczekiwane wynagrodzenie. To jedna z najtrudniejszych kwestii, ale warto wiedzieć ile na danym stanowisku można zarobić i ile byś oczekiwał.
Zrób dobry research przed rozmową. Powinieneś dowiedzieć się jak najwięcej o firmie, do której aplikujesz, aby uniknąć niepotrzebnej wpadki i nie pomylić np. firmy z branży chemicznej z firmą zajmującej się przemysłem budowlanym. I nie ma tu znaczenia, że chodzi o stanowisko kadrowe. W dobie Internetu znalezienie informacji o profilu firmy, jej strukturze czy sukcesach nie jest trudne. Warto też w miarę możliwości poszukać informacji na temat rekrutera – te akurat mogą ci ułatwić nawiązanie pozytywnej relacji.
Zadawaj pytania. Takie, dzięki którym udowodnisz swoje zaangażowanie i zainteresowanie, ale przede wszystkim te, które tobie pozwolą pozyskać wiedzę na temat wymagań, sposobu pracy w danym dziale i oceny ich wyników. Bo to również ty musisz zdecydować czy chcesz w danym miejscu pracować. Na koniec warto zapytać o dalsze etapy rekrutacji. To pozwoli nam się zorientować, jak i kiedy poznamy wynik naszej kwalifikacji na dane stanowisko.
Przeczytaj!
- Spór o ul. Działkową. Nadzór nakazuje rozbiórkę, gminy chcą budować od nowa
- Przerwy w dostawie wody
- Jakie nazwy dla ronda i ulicy?
- Ośrodek „Wisła” – wakacyjna legenda Zalesia Górnego
- Remonty dróg w gminie Góra Kalwaria. Będą nowe nawierzchnie.
- Planowane wyłączenia prądu w Piasecznie i okolicach
- Gala Pereł Mazowsza 2024 - wielki finał w Tarczynie!
- Nowoczesne autobusy na trasie z Tarczyna do Warszawy
- Park Zachodni – psy, libacje, negliż. Co naprawdę jest tu problemem?
- Zapłacimy za parkowanie na Fabrycznej
- Przegląd Piaseczyński, wydanie 520
- Lesznowolskie L-ki za darmo dla mieszkańców Piaseczna!
- Majówka ze zlotem food trucków w Piasecznie!
- Basen w Piasecznie nabiera kształtów! Sprawdzamy, co dzieje się na budowie
- Ruszają prace nad wyborem trasy Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej – cztery warianty do analizy
- Wyłączenia prądu w Piasecznie i okolicach
Napisz komentarz
Komentarze