Poprosiliśmy o podsumowanie pandemicznego roku 2020 Komendanta Komendy Powiatowej w Piasecznie. Podinspektor Paweł Krauz mówi też o planach na 2021r.
Na nasze pytania dotyczące podsumowania roku 2020 oraz wyzwań i priorytetów na rozpoczynający się rok 2021 odpowiedział Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie podinsp. Paweł Krauz.
Co było najtrudniejsze dla Pana w 2020 roku?
Komendantem Powiatowym Policji w Piasecznie jestem od 10 lutego 2020r. Wdrożenie się w działalność nowej dla mnie jednostki, poznanie specyfikacji powiatu, nawiązanie współpracy z partnerami w budowie bezpieczeństwa publicznego zbiegło się z wybuchem pandemii Covid-19.
Dotychczasowe doświadczenia należało odłożyć i poszukać nowych rozwiązań. Sytuacja związana z walką z pandemią i ograniczenia, tak jak na działalność innych podmiotów, wpłynęły na pracę jednostek Policji. Konieczność ograniczenia kontaktów, zapewnienie bezpieczeństwa dla policjantów ale i dla obywateli zgłaszających swoje sprawy musiała wpłynąć na tempo ich załatwiania. Konieczne było równoległe podejmowanie działań, które, jak dla innych służb, tak i dla policji były zupełnie nowe.
Największy sukces 2020?
Pogodzenie nowych obszarów działania takich jak kontrola przestrzegania nakazów poddania się kwarantannie z koniecznością ograniczenia przestępczości, aktów wandalizmu, a także utrzymaniem min. bezpieczeństwa w ruchu drogowym czyli tych ustawowych zadań policji było tym wyzwaniem, które wymagało najwięcej zaangażowania. Pomimo tego, że kwarantanną obejmowani byli również policjanci Komendy w Piasecznie i podległych komisariatów, została utrzymana zdolność do realizowania działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.
Czytaj także: Rok 2020 podsumowuje burmistrz Daniel Putkiewicz
Co będzie największym wyzwaniem w 2021? Jakie zadanie jest dla Pana priorytetowe w 2021?
Szczepienia przeciwko Covid-19 dają nadzieję, że rok 2021 pozwoli Policji na aktywność opartą na pracy bezpośrednio z mieszkańcami, czy to w ramach debat społecznych, spotkań w ramach grup osiedlowych, profilaktyki w uniwersytetach trzeciego wieku czy współpracy ze szkołami. Zwiększymy też zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa tam, gdzie obywatele np. przy pomocy takich narzędzi jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazują na taką potrzebę. Wierzę, że w 2021r. przekonamy tych, niezdecydowanych mieszkańców, że policja piaseczyńska jest ich partnerem i że jest to instytucja profesjonalna, ukierunkowana na niesienie pomocy potrzebującym, silna wobec tych, którzy chcieliby zagrozić bezpieczeństwu mieszkańców.
Napisz komentarz
Komentarze