Mieszkańcy Józefosławia narzekają na bardzo słabe ciśnienie wody. Mają dość słuchania, że przyczyną jest podlewanie ogródków i oczekują poprawy infrastruktury wodociągowej.
Upały jeszcze na dobre się nie zaczęły, a narzekanie na niskie ciśnienie wody w rurach już tak.
– Obecnie w niektórych blokach w mieszkaniach na ostatnich piętrach (dotyczy to również bloków 4 kondygnacyjnych) wody brakuje lub ciśnienie wynosi ok 0,5 bara. W okresie zimowym ciśnienie wody też nie powala – pisze nasz czytelnik z Józefosławia. Podobne głosy pojawiły się w ostatnich dniach również na lokalnych forach internetowych.
– Mam rozumieć, że ciśnienie wody w godzinach 20.00-23.00 wynoszące 0,2 bara jest normalne w dzisiejszych czasach, a bieżąca woda jest dobrem luksusowym? – pyta sarkastycznie pani Joanna. – Standardowe tłumaczenie PWiK to oczywiście zrzucenie winy na podlewanie ogródków.
Czytaj także: Co zrobić z odpadami po remoncie w Piasecznie?
Tłumaczenie to nie satysfakcjonuje mieszkańców Józefosławia. Problem pojawia się od lat i ich zdaniem ma związek z niedoszacowaniem infrastruktury wodociągowej dla potrzeb tak intensywnie rozrastającej się zabudowy w tej części gminy.
– Gmina nic nie robi ws. sieci wodociągowej, a powiat ciągle wydaje pozwolenia na budowę nowych bloków. Z każdym blokiem problem będzie narastał, ale przecież liczy się kasa wpływająca do budżetu z podatków – pisze nasz czytelnik.
Burmistrz Daniel Putkiewicz przyznaje, że problem z wodą dla Józefosławia rzeczywiście jest, ale PWiK przygotowuje się do budowy SUW dla północnej części gminy.
– To jeden z wodociągowych priorytetów w naszej gminie. Nowa stacja uzdatniania wpłynie też na poprawę jakości wody – podkreśla burmistrz. – W tej chwili wodę dla mieszkańców Józefosławia bierzemy m.in. od TDP, a w razie dużego poboru również od Warszawy. To jednak wymaga pewnych przełączeń na sieci, więc na poprawę ciśnienia w kranach trzeba czasem poczekać – przyznaje.
Ile trzeba będzie czekać na stała poprawę? Tego dokładnie nie wiadomo. Na razie PWiK prowadzi negocjacje dotyczące lokalizacji nowego SUW. Na wybudowanie instalacji mieszkańcy poczekają więc jeszcze raczej kilka sezonów letnich. Należy się też liczyć z kolejnymi ograniczeniami w podlewaniu ogródków wodą z wodociągów.
Napisz komentarz
Komentarze