Reklama

Teleopieka dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Teleopieka dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Starsi, samotni mieszkańcy gminy mogą skorzystać z bezpłatnych opasek telemedycznych. Z teleopieki w ramach specjalnego programu realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli mogą też skorzystać osoby niepełnosprawne.


Mieszkańcy gminy Lesznowola mogą skorzystać z bezpłatnej teleopieki w ramach dwóch programów. Jeden, sfinansowany ze środków PFRON, uruchomiony został w grudniu 2021 r. i jest skierowany do osób posiadająyche ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i zamieszkujących na terenie gminy.

- Pragniemy zabezpieczyć osoby niepełnosprawne i ich bliskich w codziennym funkcjonowaniu oraz zorganizować bezpieczną opiekę domową poprzez zaopatrzenie ich w urządzenia telemedyczne, które zapewnią 24- godzinne wsparcie oraz mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa poprzez minimalizację kontaktów bezpośrednich osoby niepełnosprawnej ze środowiskiem zewnętrznym, a szczególnie medycznym – mówi Janina Szulowska Z GOPS w Lesznowoli, koordynator projektu.

Bezpieczny senior


W ubiegłym tygodniu ruszyły z kolei zapisy do pilotażowego programu teleopieki dla seniorów. Czasu jest niewiele, bo zainteresowani mogą się zgłaszać do 25 stycznia. Jest to element realizowanego od sierpnia ur. projektu ze wsparciem unijnym. W programie weźmie udział 30 seniorów, którzy otrzymają bezpłatne opaski telemedyczne. Zostaną one wypożyczone uczestnikom programu do końca lipca 2023 r.

- W pierwszej kolejności opaski otrzymają osoby samotne, chore i o niskich dochodach – mówi Janina Szulowska z GOPS w Lesznowoli.

Aby zgłosić się do jednego lub drugiego programu wsparcia wykorzystującego teleopaski, trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie www.gopslesznowola.pl lub w siedzibie GOPS przy ul. Gminnej 66 w Lesznowoli.

Opaska taka posiada aktywną kartę sim, która pozwala na kontakt z operatorem systemu teleopieki. Urządzenie przypominające zegarek pozwala na wysłanie sygnału SOS i połączenie się z ratownikiem, mierzy tętno, posiada lokalizator GPS oraz detektor ruchu, który pozwala na automatyczne wezwanie pomocy w przypadku omdlenia czy upadku.

Koszty zarówno zakupu urządzeń, jak i abonamentu zapewniającego całodobową pomoc w razie potrzeby zasygnalizowanej przez posiadacza opaski telemedycznej, zostaną sfinansowane w ramach programu realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lesznowoli.

Czytaj również: Kiedy zaplanować urlop? Dni wolne od pracy w 2022 roku


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama