Z początkiem zajęć uczelnia otworzy dla studentów zmodernizowane pracownie do praktycznej nauki zawodów medycznych. Nowością jest innowacyjne oprogramowanie do nauki anatomii i czynności ratowniczych oparte na technologii VR, wykorzystywane w wiodących uczelniach na świecie.
Tegoroczna rekrutacja potwierdza ogromne zainteresowanie studiowaniem na kierunkach medycznych i tych, z dziedziny nauk o zdrowiu. Najwięcej chętnych jest ponownie na pielęgniarstwie. Równie dużym powodzeniem wśród kandydatów na studia cieszy się ratownictwo medyczne i fizjoterapia. - informuje dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.
Uczelnia prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, położnictwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, licencjackie na kierunku ratownictwo medyczne a także studia licencjackie pomostowe na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo.
Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Permanentnie unowocześniamy naszą bazę dydaktyczną. Zmodernizowane zostały pracownie umiejętności pielęgniarskich dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, pracownie umiejętności położniczych, opieki nad noworodkiem, neonatologii, badań fizykalnych, podstaw ratownictwa medycznego, masażu i terapii manualnej. - dodaje, prof. Joanna Jasińska, prorektor ds. dydaktyki i rozwoju WUMed.
Unowocześniono i doposażono także pracownie kosmetologiczne i dietetyczne. Laboratoria języków obcych wzbogacono o nowe technologie niezbędne do efektywnej nauki, także poza uczelnią na urządzeniach mobilnych.
Stawiamy na praktyczną nauka zawodów medycznych. Kadra dydaktyczna, z którą współpracujemy to praktycy, doświadczeni specjaliści legitymujący się także dorobkiem naukowym. Stale rozszerzamy portfel współpracujących z nami na rzecz studentów, renomowanych podmiotów medycznych w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego. Jako jedna z nielicznych uczelni w Polsce oddamy do dyspozycji studentów najnowocześniejsze oprogramowanie wykorzystujące technologię VR do nauki anatomii czy procedur ratownictwa medycznego (BLS,ALS) u dorosłych i dzieci.– uzupełnia rektor Dębski.
Dr Marek Ciecierski, prorektor ds. studenckich i organizacyjnych zapewnia, że studenci są dla uczelni priorytetem.
W uczelni prężnie działa biuro karier wspierające rozwój zawodowy naszych studentów, aktywny jest samorząd studencki, powołujemy koła naukowe pogłębiające zainteresowania naszych studentów. Uczelni udaje się utrzymać najniższe na rynku warszawskim, czesne. Proponowane przez nas opłaty za studia nadal są konkurencyjne.– mówi dr Ciecierski.
Warszawska Uczelnia Medyczna to najstarsza, niepubliczna uczelnia wyższa w Polsce, kształcąca studentów od 1991r. O wysokim poziomie oferowanej przez WUMed edukacji świadczy przyznane uczelni prestiżowe wyróżnienie dla Instytutu Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych, który otrzymał Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością”.
Atutem uczelni jest także własny kampus: kilkadziesiąt sal wykładowych, pracownie specjalistyczne do realizacji przedmiotów na wszystkich kierunkach, biblioteka, punkt gastronomiczny, sala sportowa, amfiteatr, parking strzeżony, ogrody rektorskie.
Więcej informacji na www.wumed.edu.pl
Napisz komentarz
Komentarze