Mistrzostwa Polski dla Kondycji

Reprezentanci piaseczyńskiego Stowarzyszenia Kondycja odnieśli ogromny sukces podczas niedzielnych Mistrzostw Polski w Białymstoku. To ich kolejny świetny występ. Gratulacje!
Medaliści Kondycji Piaseczno (Fot. FB: Stowarzyszenie Kondycja)

W weekend 17-18 września na stadionie lekkoatletycznym BOSiR w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski w Sztafetach. W zawodach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki organizowanych przez KS Prefbet-Sonarol wzięły udział między innymi czołowe kluby z Warszawy, Poznania, Wrocławia oraz innych miast naszego kraju. W rywalizacji uczestniczyli także zawodnicy piaseczyńskiego Stowarzyszenia Kondycja i spisali się znakomicie.

Łącznie Kondycja na tej imprezie zdobyła aż 3 medale! W sztafecie 2 plus 2 razy 400 metrów złoty medal zdobyli Oliwia Paradowska i Adrian Pec, którzy uzyskali czas 3:58.46. To nie był ich jedyny sukces podczas tych mistrzostw.

Oliwia i Adrian razem z Aleksandrą Płocińską oraz Bartoszem Kucharskim stanęli także na pierwszym stopniu podium w sztafecie 4 razy 800 metrów (czas 8:34.08). W tym samym biegu brąz wywalczyła druga drużyna Kondycji w składzie: Maja Wierzchowska, Piotr Szczepański, Maia Zatorska i Kilian Mika. Brązowi medaliści mieli wynik 8:52.48.

– Kondycja Piaseczno pokazała, że biegi średnie mamy w małym paluszku. Rzadko się zdarza, żeby dwie drużyny w jednym biegu zdobyły aż dwa medale. Dopisało nam trochę szczęścia, ale to zasługa dobrej pracy – mówi nam Wiesław Paradowski, Prezes Stowarzyszenia Kondycja.

Dodajmy, że w ostatnim czasie zawodnicy z Piaseczna zanotowali również inne duże osiągnięcia. Na początku września srebro Mistrzostw Polski w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie powędrowało w ręce Mai Zatorskiej. Tutaj siódmy był również Jan Antonowicz. Tydzień później na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w Radomiu srebrny krążek zdobył Kilian Mika, a brąz Karolina Dębecka.

Wielkie gratulacje dla zawodników Kondycji Piaseczno, którzy wkładają wiele wysiłku w to, co robią, a efekty ich treningów najlepiej obrazują świetne wyniki.