Za nami IX edycja biegu św.Franciszka

Wydarzenie co roku przyciąga wielu miłośników biegania. Imprezie zawsze towarzyszy wyjątkowa atmosfera.
Meta zawodów (Fot. Stowarzyszenie Kondycja)

Ostatnia niedziela była szczególna, ponieważ właśnie wtedy tuż obok prażmowskiego kościoła odbył się 9. już Bieg św. Franciszka. To zawody sportowe, które integrują mieszkańców i popularyzują spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Udział w biegu był bezpłatny, a za organizację odpowiadali: Gmina Prażmów, Parafia w Prażmowie oraz piaseczyńskie Stowarzyszenie Kondycja.

W programie mieliśmy: bieg dzieci na 500 metrów (rocznik 2013 i młodsi), bieg młodzieży na 1500 metrów (roczniki 2009-2012), bieg główny na 5 kilometrów (2010 i starsi), a także bieg z psem, który odbywał się wspólnie z biegiem głównym.

Pobiec można było samemu lub z ukochanym czworonogiem (Fot. Stowarzyszenie Kondycja)

W rywalizacji dzieci najlepsze rezultaty uzyskali Amelia Majchrzycka i Bartłomiej Bernaciak. Drugie miejsce zajęli Oliwia Kołakowska i Adam Majchrzycki, a trzecie Paulina Matulka oraz Franciszek Nowacki. Na dystansie 1,5 kilometra zwyciężyła Blanka Wojdak, zaś wśród mężczyzn Witold Dębęcki. Srebro powędrowało do Nataszy Stefańskiej i Marcela Dziewońskiego, z kolei brąz wywalczyli Agata Matulka i Mateusz Matulka.

Bieg główny najlepiej wyszedł Oliwii Paradowskiej. Tuż za nią wśród pań uplasowała się Agnieszka Marcinek, a kolejna była Malwina Dziewońska. W klasyfikacji panów zwyciężył Piotr Szczepański, drugi był Kilian Mika i trzeci Aleksander Ostasiuk. Jako pierwsi z czworonogiem na metę dotarli kolejno: Piotr Laskowski, Sylwester Wilk i Michał Kasiński.

Na wszystkich uczestników czekały specjalnie przygotowane medale. Gratulacje dla każdego z zawodników!

Dekoracja zwycięzców (Fot. Stowarzyszenie Kondycja)