Zalecenie zmniejszenia zużycia przez samorządy prądu o 10% od 1 grudnia br. wprowadziły przepisy Ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. Podobnie jak inne samorządy, Lesznowola wprowadza więc rozwiązania, które mają służyć zmniejszeniu zużycia prądu a także wydatków.
- Gmina Lesznowola, podobnie jak inne samorządy w całej Polsce, mierzy się z ogromnym wzrostem wydatków bieżących, co spowodowane jest m.in. spadkiem dochodów bieżących w zakresie PIT, wzrostem cen energii i gazu oraz wysoką inflacją – tłumaczy urząd. - W związku z powyższym, Gmina podjęła decyzje mające na celu maksymalną racjonalizację kosztów utrzymania infrastruktury, zarówno społecznej, jak i technicznej. W pierwszej kolejności działania oszczędnościowe zostały wdrożone w Urzędzie Gminy, a także w placówkach oświatowych, sportowych i jednostkach organizacyjnych Gminy Lesznowola.
Na tym jednak nie koniec. Podobnie jak w wakacje 2020 roku, nocą będą wyłączane latarnie uliczne. Gmina zapowiada wyłączanie oświetlenia od godz. 23.00 do godz. 4.30.
- Dodatkowo wprowadzamy automatyczną regulację czasu pracy lamp na 45 minut przed wschodem i 45 minut po zachodzie słońca – informuje gmina. Jedyne drogi, na których nie będą wyłączane latarnie to drogi krajowe, czyli al. Krakowska i ul. Puławska. Jak poinformowała nas Agnieszka Adamus, kierownik Referatu Promocji i Komunikacji z Mieszkańcami, latarnie nie zgasną również na drodze wojewódzkiej 721, czyli ulicy Słonecznej.
- Podjęte przez Gminę decyzje mają na celu zapewnienie ciągłości świadczenia usług publicznych. Mamy nadzieję, że działania Samorządu Gminy Lesznowola zostaną przyjęte przez naszych Mieszkańców ze zrozumieniem – pisze gmina na swojej stronie internetowej.
Napisz komentarz
Komentarze