Ważna wygrana Gosirek

Po kilku dotkliwych porażkach zawodniczki z Piaseczna odniosły dwa świetne zwycięstwa. Jeden z meczów zakończył się ich triumfem 13:2.
Gosirki Piaseczno rywalizują w IV lidze kobiet

KS Gosirki Piaseczno zanotowały bardzo dobry początek sezonu w piłkarskiej IV lidze Aquick, wygrywając na inaugurację 4:1 z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Już po 30 minutach gry piłkarki uzyskały trzybramkowe prowadzenie i kontrolowały przebieg spotkania. W 3. kolejce rozgrywek GOSiR pokonał 2:0 AZS UW II Warszawa. Drugi mecz, druga wygrana – wydawało się, że wszystko idzie w dobrą stronę, ale wtedy niestety przyszedł gorszy okres.

W wyjazdowym starciu ze Świtem Barcząca Piaseczno nie dało rady postawić się rywalkom i przegrało 0:5. Później na Stadionie Miejskim przy ulicy 1 Maja lepsza okazała się Sportowa Czwórka II Radom, choć Gosirki dwukrotnie prowadziły w tym meczu różnicą dwóch goli. Szósta seria gier to remis 3:3 na wyjeździe ze Żbikiem Nasielsk, w którym w ekipie Gosirek zabrakło trzech kluczowych zawodniczek środka pola. Kolejne mecze zakończyły się zaś ich wysokimi porażkami – 2:7 u siebie z Vulcanem Wólka Mlądzka, 0:6 na wyjeździe z Fuksem Pułtusk i tą najbardziej dotkliwą: 2:10 z drużyną Diamenty Warszawa. Kilka naprawdę mocnych ciosów, po których na pewno ciężko byłoby się podnieść. Na szczęście piaseczniankom udało się przerwać złą passę.

Wieczorem 28 października Piaseczno rozegrało mecz ligowy z Koroną Jadów. Miejscowi kibice obejrzeli prawdziwy show swojego zespołu – Gosirki zwyciężyły w tym starciu 13:2. Do siatki trafiały: Marta Łukasiak (4x), Patrycja Rurka (3x), Aleksandra Tokaj (3x), Zuzanna Wiśniakowska (2x) oraz Weronika Martynko. To nie był koniec wygranych.

W minioną niedzielę piłkarki dołożyły kolejne 3 punkty, wygrywając 3:1 w Grodzisku Mazowieckim z Mazovią. W 10. minucie prowadzenie przyjezdnym zapewniła Marta Łukasiak. Zespół gospodarzy nieco później wyrównał, ale jeszcze przed przerwą trafienie na 2:1 zaliczyła Emilia Barta. W końcówce wynik na 3:1 ustaliła Patrycja Rurka.

Po 11. kolejkach Gosirki zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli.