Na podium Pucharu Polski

Rewanż okazał się udany dla zawodników z powiatu piaseczyńskiego. Gratulujemy!
Koszykarze klubu IKS GTM Konstancin odnieśli duży sukces w Pucharze Polski (Fot. Facebook: IKS GTM Konstancin / Tomasz Bator)

Pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Polski w koszykówce na wózkach to starcie klubu IKS GTM Konstancin z KSS Mustang. W spotkaniu lepsi byli reprezentanci obecnego mistrza Polski, którzy zwyciężyli 84:64. W drugiej parze półfinałowej zagrał Górnik Toyota Wałbrzych oraz ekipa Orto-Medica Scyzory Kielce. Kibice do ostatniego momentu nie byli pewni, kto będzie górą w tym pojedynku i awansuje do finału. Ostatecznie po końcowej syrenie więcej powodów do radości mieli zawodnicy z Kielc, którzy rzutem na taśmę wygrali 74:73, co oznaczało, że w meczu o trzecie miejsce, podobnie jak w zeszłym roku, spotkają się drużyny: Górnik Toyota Wałbrzych, a także IKS GTM Konstancin.

Koszykarze IKS-u mierzyli się z ekipą, która została wzmocniona kilkoma reprezentantami kraju. Wałbrzych od początku narzucił swoje warunki, kończąc pierwszą kwartę z zapasem 4 punktów. W drugiej odsłonie nastąpił przełom i Konstancin osiągnął znaczną przewagę punktową. Na tablicy wyników widniało 28:17 dla IKS-u. Po przerwie zespół z Dolnego Śląska zaczął odrabiać straty, ale to IKS był bardziej skuteczny, co przyczyniło się do powiększenia prowadzenia w ostatniej kwarcie spotkania. Finalnie starcie zakończyło się wynikiem 64:46 dla reprezentantów uzdrowiska.

IKS po roku nieobecności wrócił na podium Pucharu Polski, meldując się na trzecim miejscu. Punkty dla nich zdobyli: Rafał Tyburowski (najskuteczniejszy zawodnik – 25 punktów), Arkadiusz Garbacz (17 punktów), Piotr Pawełko (16 punktów), a także Rafał Treter (6 punktów).

Gratulacje dla koszykarzy z Konstancina!