Sukcesy „UKS Piątka” Piaseczno w listopadzie

Reprezentanci „Piątki” zdobyli w tym miesiącu wiele medali. Gratulujemy!
Młodzi karatecy z Piaseczna (Fot. FB: UKS „Piątka”)

„Sport mamy we krwi, nasza siła w jedności tkwi” – tak brzmi jedno z haseł Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka” Piaseczno. W ostatnim czasie jego zawodnicy pokazali, że posiadają naprawdę duży talent.

W sobotę 19 listopada drużyna UKS-5 Funado Piaseczno rywalizowała w walkach, które odbyły się w ramach Grodziskiej Ligi Karate WKF. W zawodach wzięło udział 7 klubów karate z Polski. Piaseczyński zespół miał okazję na wdrożenie poznanych umiejętności w kata i zdobycie nowego doświadczenia w kategorii kumite chłopców i dziewcząt. 13 reprezentantów spisało się znakomicie.

Piaseczyńscy zawodnicy wywalczyli ogółem 13 medali. Złoto zdobyli: Natalia Górniak, Kuba Dąbrowski i Dmytro Sapronov, a srebrny krążek wywalczyli: Michalina Czerwonka, Julia Szymańska, Julian Dąbrowski oraz Zuzanna Galas. Ponadto Julia Szymańska, Michalina Czerwonka, Amelia Magdziarz, Ostap Nosenko, Bartosz Łapiński i Julian Dąbrowski sięgnęli także po brązowe medale.

Sukcesy w karate i w zapasach

To nie był jedyny powód do zadowolenia wśród kibiców „Piątki” w tym miesiącu. Wcześniej 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale trafiły w ręce piaseczyńskich zapaśników, którzy pojawili się na Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Młodzików i Juniorów Młodszych na warszawskiej Białołęce. W klasyfikacji drużynowej UKS zajął 3. miejsce. Poza tym złoto na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate wywalczyła mieszkanka Piaseczna i wychowanka klubu Antonina Żurawska.