Seria zwycięstw siatkarek SPS Konstancin-Jeziorna

Zawodniczki SPS-u w niedzielę przedłużyły swoją dobrą passę i wygrały kolejne ligowe spotkanie.
Zwycięskie siatkarki z Konstancina (Fot. FB: SPS Konstancin-Jeziorna)

Listopad w I Mazowieckiej Lidze Seniorek w siatkówce zaczął się od zaciętego meczu SPS Konstancin-Jeziorna z KS Halinów, w którym to ostatecznie górą były reprezentantki ekipy przyjezdnych (2:3 dla Halinowa). Z każdym kolejnym meczem konstancinianki potwierdzały jednak swoją wysoką formę i osiągały bardzo dobre rezultaty.

W wyjazdowym meczu 5. kolejki SPS wysoko pokonał AZS Uniwersytet Warszawski. Choć pierwszy set był na korzyść rywalek (23:25), które postawiły twarde warunki, w kolejnych kibice obejrzeli zdecydowaną przewagę Konstancina – 25:19, 25:19 i 25:15.

W następnym tygodniu siatkarki SPS-u czekało starcie z klubem UKS Esperanto Warszawa. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się nieznacznym zwycięstwem Esperanto, ale tym razem z wygranej cieszyły się reprezentantki uzdrowiska. Starcie przy ulicy Redutowej 37 lepiej zaczął SPS, zwyciężając w dwóch pierwszych setach – 25:19 i 25:14. Przeciwniczki odpowiedziały tym samy, osiągając wyniki 25:17 i 25:21. W decydującym secie SPS narzucił swój styl gry i pokonał Esperanto 15:11.

Miniona niedziela to już mecz w konstancińskiej hali GOSiR, do którego zawitała drużyna Mrozy VA Ósemka Siedlce. Po świetnym widowisku Konstancin wygrał z Siedlcami aż 3:0 (25:16, 25:23, 25:23), notując swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie przeciwko Ósemce.

Za nami 7 ligowych meczów – SPS Konstancin-Jeziorna zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli. Siatkarki w biało-niebieskich trykotach zgromadziły na swoim koncie 13 punktów (o 3 mniej od znajdujących się na 1. i 2. pozycji KS Halinów oraz UKS Komandos Warszawa, a o 4 więcej niż będący za SPS-em AZS Uniwersytet Warszawski).