Podczas Grand Prix Juniorów i Młodzików w Badmintonie, które odbyły się w miejscowości Bieruń, swoje umiejętności zaprezentowało ponad 250 zawodników z całej Polski. Na parkiecie Hali BOSiR nie zabrakło również przedstawicieli powiatu piaseczyńskiego.
W rywalizacji fantastycznie spisał się Filip Pączek z klubu KS Hubertus Zalesie Górne. Młody zawodnik sięgnął po dwa złote medale!
– Filip cały turniej szedł jak burza, nie tracąc seta z żadnym przeciwnikiem. W finale miał się zmierzyć z Kacprem Grabarzem (UKS Korona Pabianice), ten jednak podczas meczu finałowego w grze mieszanej uległ kontuzji i musiał oddać mecz walkowerem, tym samym Filip zdobył zloty medal. Kacprowi życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu na kort – relacjonuje KS Hubertus. – Filip okazał się również bezkonkurencyjny w grze podwójnej, gdzie ze swoim partnerem Aleksandrem Turskim (PulsLift Nike Suchedniów) stanęli na najwyższym stopniu podium.
To nie pierwszy triumf reprezentanta klubu z Zalesia Górnego w ostatnim czasie. Wcześniej w trakcie Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Strzelcach Opolskich srebro w grze pojedynczej oraz brązowy medal w grze podwójnej z Niną Wierzban z AB Kraków wywalczyła Lena Pączek.
Gratulujemy!
Napisz komentarz
Komentarze