Każdy z nas może mieć wpływ na poziom bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania. Nieprawidłowe parkowanie to jedna z 27 kategorii zagrożeń jakie można zgłosić policjantom za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ostatnich dniach takie zgłoszenie wpłynęło do piaseczyńskiej jednostki. Policjanci potwierdzili zagrożenie oraz zajęli się jego wyeliminowaniem.
Kontrola miejsc wskazanych za pośrednictwem KMZB
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to bardzo pomocne narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mogą mieć realny wpływ na poziom bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania. Za pomocą tej aplikacji, każdy kto posiada dostęp do internetu, może dokonać anonimowego zgłoszenia zagrożenia które zaobserwował w najbliższym otoczeniu. Tak właśnie stało się w przypadku kilku ulic na terenie Piaseczna. Anonimowe osoby oznaczyły, że dochodzi tam do nieprawidłowego parkowania. Wskazały godziny oraz dokładną lokalizację. Na miejscu pojawili się piaseczyńscy dzielnicowi i dokonali weryfikacji pozyskanych informacji. Przy ulicy Grochowskiego 7 i 9 funkcjonariusze stwierdzili nieprawidłowe parkowanie aż 9 pojazdów, przy ulicy Słowiczej i Wiśniowej – kolejnych. Teraz sprawcy popełnionych wykroczeń muszą liczyć się z konsekwencjami swojego nierozsądnego zachowania. Dzielnicowy nałożyli na kierujących 2 mandaty karne oraz sporządzili 12 wniosków o ukaranie.
Przypominamy, że za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można zgłosić m.in.:
-akty wandalizmu,
-dzikie kąpieliska,
-dzikie wysypiska śmieci,
-grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją,
kłusownictwo,
-miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej,
-nielegalna wycinka drzew,
-nielegalne rajdy samochodowe,
-nieprawidłowe parkowanie,
-niestrzeżone przejście przez tory,
-niestrzeżony przejazd kolejowy,
-niewłaściwa infrastruktura drogowa,
-niszczenie zieleni,
-osoba bezdomna wymagająca pomocy,
-poruszanie się po terenach leśnych quadami,
-przekraczanie dozwolonej prędkości,
-spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych,
-używanie środków odurzających,
-wałęsające się bezpańskie psy,
-wypalanie traw,
-zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych,
-znęcanie się nad zwierzętami,
-zła organizacja ruchu drogowego,
-żebractwo.
Weryfikacją i realizacją czynności związanych ze zgłoszonymi na terenie powiatu zajmują się funkcjonariusze pełniący służbę we wskazanych rejonach. W zależności od rodzaju zgłoszenia są to policjanci wydziału prewencji lub ruchu drogowego. Wszystkie punkty umieszczone na mapie zagrożeń poddane zostają weryfikacji.
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie i przyczynić się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafia do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją. Reaguj na zagrożenia!
Należy jednak pamiętać, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.
Napisz komentarz
Komentarze